Chatka, která potřebovala nutně rekonstrukce, vyplavila tajemství, které bylo ukryté za zdí. Americká rodina, který žila na chatě ze 40. let, ji chtěla dopřát nový kabát. Rekonstrukci začali od suterénu, kde se musel udělat nový strop.

Během demolice si rodina všimla něčeho zvláštního

Již během sundávání stropu si všimli malé snídaňové krabičky, která měla zelenou barvu a byla ukrytá mezi stropními trámy. Vrstva prachu na ní byla velmi silná, takže si byli jistí, že už tady několik desítek let musí ležet. A nebyli daleko od pravdu. Rodina nevydržela a krabičku pomalými pohyby rozdělala.

V krabici bylo položených několik balíčků, který byly zabaleny do pečicího papíru. To v rodině vyvolalo ještě větší zvědavost, kterou se rozhodli utišit. Pod těmito balíčky byly na dně krabice položeny noviny z 25. března 1951. Od té doby ten poklad byl ukrytý za zdí a čekal, až ho někdo objeví.

Rodina nálezem pokladu zbohatla

Když se jali otevřít první balíček, potvrdilo se, co si rodina o balíčkách myslela – někdo si tu uchovával veškerou hotovost, kterou si šetřil. V prvním balíčku našli 20 dolarů. V tom druhém už bylo o něco více, a to padesát dolarů. Poslední balíček je ale uvedl do rozpaků, protože v něm bylo 100 dolarů.

Po spočítání veškeré hotovosti byla výsledná částka 23 tisíc dolarů. Bankovky byly velmi staré, označené datem 1928-1934. Rodina si ale chtěla být jistá a raději si najala právníka, aby se ukázalo, jestli peníze někomu nepatří. Ukázalo se, že první majitelkou malé chatky byla starší dáma, která před desítkami let zemřela. Rodina tak legálně získala pořádnou finanční injekci. Takový poklad může nalézt každý z nás, pokud bydlíte ve starém domě a chce ho opravit. U nás se ale takový nález musí oznámit na policii, která rozhodne, co se s ním stane dál.

Sdílejte článek