Mnoho Čechů přijde o velkou finanční výhodu, které si možná užíváte po mnoho let. Dejte si pozor!

Stát se neustále snaží někde ušetřit, i když většinou je to na špatných místech. Nyní přichází s dalším šetřením, které bude mít negativní dopad na běžné lidi. Hodlá totiž zrušit státní příspěvky u stavebního spoření, které je každoročně stojí miliony korun. Na první pohled jde o úsporu hodně peněz, ale stavební spoření má asi třetina Čechů, kteří tímto přijdou o hodně peněz.

Státní příspěvky jsou velkým lákadlem pro stavební spoření

Jakmile si sjednáte stavební spoření a splníte podmínky, dostanete od státu každý rok dva tisíce korun jako příspěvek. Takto tento finanční produkt fungoval po mnoho let. A právě díky tomu byl pro mnoho lidí velmi lákavý. Bohužel to nyní skončí. Stát se rozhodl, že tento příspěvek zruší v rámci úspor ve prospěch státního rozpočtu.

Ministerstvo financí se snaží najít všechny způsoby, jak ušetřit. A přišli na to, že státní příspěvky na stavební spoření je stojí asi čtyři miliardy ročně. To rozhodně není malá částka, a proto se nyní rozhodli, že si ji nechají pro sebe. O zrušení tohoto příspěvku se mluví již roky, ale nyní k tomu pravděpodobně dojde a návrh bude schválen.

Čtěte také: Milující pes bdí nad malým chlapcem během noci. Chtěl se ujistit, že je dítě v pořádku

Oblíbený finanční produkt již nebude tak výhodný

Většina lidí si volí tento finanční produkt, protože přináší hodně výhod. Státní podpora byla jistě jedním z důvodů, proč o sjednání stavebního spoření uvažujete. To, že se nyní již nebude poskytovat, může znamenat také menší zájem o tento produkt. To bude pro banky jistě nemilým dopadem, se kterým se budou muset vypořádat.

Stavební spoření má podle bankovních společností asi třetina Čechů, takže se jedná o velmi oblíbený produkt. Není se čemu divit, protože peníze na rekonstrukci nebo koupi nemovitosti se vždy hodí. Navíc jste pro získání příspěvku museli splnit velmi jednoduché podmínky, takže jste na něj velmi snadno mohli dosáhnout. To nyní skončí a budete se muset spolehnout pouze na úroky.