Moje záclony byly vždy zažloutlé, zaprášené a bez lesku. Pak jsem objevila...

Moje záclony byly vždy zažloutlé, zaprášené a bez lesku. Pak jsem objevila tento skvělý trik a dnes jsou zářivě bílé, bez prachu a dlouho voňavé

S tímto problémem se věřím setkává ve své domácnosti mnoho žen. Když jsou záclony nové, jsou krásné bílé, zářivé, lehké, vzdušné, prostě krásné. Po prvním vyprání však rychle zežloutnou zešednou a vůbec nepůsobí hezky. Do teď jsem je prala klasicky pomocí prášku. Pak jsem narazila na tento skvělý tip.

zaclony1
Přece jen existuje způsob, jak udržet záclony krásné bílé a bez prachu. V dnešním článku vám řeknu něco o tom, jak je udržíte v původním stavu mnohem déle a řekneme si, jak správně prát záclony, abychom pak nemuseli být až příliš smutné z výsledku.

zaclony2Jak prát tyl

Aby si tkanina zachovala lesk, bělost a pěknou formu, v první řadě je třeba dát pozor na teplotu vody. Tyl by se měl máčet v teplotě, která má 30 maximálně 35 stupňů. Pokud je teplota vody vyšší, tkáň se poruší a záclony tak rychleji zežloutnou.

zaclony3V další fázi je důležitá sůl. Do kbelíku nebo nádoby přidejte cca 150 gramů soli. Záleží od velikosti nádoby. Roztok by měl být nasycen. Záclony nechte v roztoku cca hodinu a půl, což zajistí odstranění skvrn a skvělé vyprání materiálu. Po namočení záclony opláchněte ve studené vodě. V žádném případě jejich neoplachujte v teplé vodě.

Teď už jen záclony vyperte v prostředku, který je určen na syntetické tkaniny. Při manipulaci s tylem ho nemačkejte, jen nechte vypustit vodu. Nesušte jej v sušičce a ani velmi neždímejte.

zaclony4Chcete-li obnovit lesk tkaniny, do chladné vody přidejte na litr 1 polévkovou lžíci octa nebo citronové šťávy. Po opláchnutí uvidíte ten výsledek! Záclony se věší mokré resp. vlhké, ale to už zručné hospodyňky vědí.

Věřím, že vám tyto triky pomohou a budete vědět, jak postupovat. Pokud se vám triky líbily, sdílejte je se svými přítelkyněmi. Užitečné rady, přičemž vaše domácnost bude zářit a krásně vonět.

Tisk
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Podívejte se na TOP účesy, které budou hitem letošního roku 2018! To musíte mít!

Jela jsem ke kamarádce na návštěvu do New Yorku a nemohla uvěřit svým očím. Takovýto dům jsem ještě neviděla!

Máte suché a poškozené vlasy? Pak vyzkoušejte tuto vitamínovou bombu!

Míváte nateklé končetiny, nebo je máte naopak pořád studené? Pak byste měli ihned k lékaři!

Přemýšlíte, jak ozvláštnit Vaši domácnost? Pak Vám pomohou tyto tipy a triky, jak správně vybrat záclony!

Další články