Přemýšlíte o změně obývacího pokoje? Přijde vám nudný, a tak všední, že raději všichni členové rodiny tráví čas ve svých pokojích? Stačí malá změna, kterou zvládne každý šikovný kutil a pokoj bude zase středobodem domu. Instalace elektrického krbu je snadná, obložení z přírodního kamene navíc dodá na eleganci. Plápolání ohně navodí příjemnou a romantickou atmosféru, současně nebudete potřebovat řezat a štípat dřevo, uklízet popel a pravidelně malovat, žádný kouř se totiž z těchto kamen neline!

Obývací pokoj v novém hávu

Tento nápad je jako stvořený pro každého šikovného kutila, který uvízl v karanténě a tráví v domácnosti více času než obvykle. Inspirací pro změnu tak mohou být právě tyto malé rekonstrukce, které ale změní celý vzhled pokoje, navíc nestojí ani příliš velké peníze. Základem je koupě elektrického krbu, který se zasadí do dřevěné konstrukce. Vyberte efektivní a energeticky úsporný spotřebič, který vám bude dělat radost a zprostředkuje romantické posezení.

Dřevo a sádrokarton

Pro vylepšení obývacího pokoje budete dále potřebovat dřevěnou konstrukci, kterou si můžete vyrobit podle své představy, využít můžete případně niku nebo kout. Postačí trámky z hobbymarketu nebo si je nechte na míru uříznout na pile podle potřeby. Dále budete potřebovat kotvící materiál a sádrokartonové desky, kterými obložíte dřevěnou konstrukci. Vyříznout otvor na elektrický krb můžete pomocí obyčejné pilky na sádrokarton, která se prodává v každém obchodě s kutilskými potřebami.

Moderní kameninové nebo přírodní obložení

Velkou výhodou sádrokartonového obložení je skrytí přívodních kabelů k elektrickému krbu, který bude umístěný ve výklenku. Myslete proto na přívod elektřiny před samotnou stavbou dřevěné konstrukce. Na závěr obložte sádrokarton moderním kameninovým obložením, může se jednat o přírodní materiál a kámen, ale také různé druhy designových betonových imitací dřeva, cihlový nebo travertinový obklad nebo mozaiky. Vybírejte s ohledem na barvu podlahy i okolních zdí, aby krbové obložení příjemně kontrastovalo s podlahovou krytinou.

Sdílejte článek