Mravenci? Zbavte se jich jednou provždy pomocí hřebíčku!

Od jara do léta, nejprve se objevují cestičky, poté okřídlení jedinci, nakonec napadají veškeré skladové zásoby ve spíži. Zbavit se mravenců není snadné, ale možné to je. A určitě není potřeba hned vzít do ruky agresivní chemické přípravky, které se prodávají v hobbymarketech nebo v zahradnických centrech. Stejnou službu udělá doma připravený přípravek, který nestojí takřka nic a je zcela ekologický. Co na mravence platí?

Na zahradě i ve skříni s potravinami

Mravenec. V tuzemsku si jej většina lidí představí jako roztomilou postavičku Ferdy mravence od Ondřeje Sekory, jehož parťákem je v české Disneyovce popleta brouk Pytlík. Mravenci však dokáží napáchat dost škod, když nejsou v lese, ale přemístí se na zahradu nebo přímo do domácnosti. V tu chvíli jde veškerá krása stranou a je nutné jejich přítomnosti udělat přítrž, protože se může jejich kolonie velmi rychle rozrůst. Není neobvyklé je objevit v příborníku, v nábytku, oblečení nebo na stole.

Bez škodlivých chemikálií

V přírodě jsou mravenci velmi užiteční, starají se doslova o čistotu lesa, protože odstraňují tlející zbytky rostlin i drobných živočichů. Kromě toho nepřenášejí žádné infekční choroby jako jiné druhy hmyzu. Zatímco v lese jsou vítanými pomocníky, v domácnosti o jejich pomoc nikdo nestojí a je proto vhodné se jich zbavit. Existuje mnoho metod, s ohledem na životní prostředí a zdraví obyvatel domácnosti, jsou vhodné šetrné a ekologické, například s použitím koření.

Hřebíčkový olej vítězí

Hřebíček je známý jako koření, které se přidává do perníku nebo do svařeného vína. Používá se pro své dezinfekční, antiseptické a antibakteriální účinky také v dentální hygieně nebo při trávicích obtížích. Ale poradí si i s mravenci při použití ve formě esenciálního oleje. Ten působí skvěle i jako repelent na klíšťata i komáry. Pro vypuzení mravenců z domu stačí nakapat několik kapek hřebíčkového oleje do každého rohu v místnosti, případně nakapat 5-6 kapek oleje přímo do sklenice teplé vody a směsí vytřít podlahu. Pro jistotu je vhodné postup opakovat každé tři dny. 

Zdroj: tviy-poglyad.pro