Můj soused položil semínka pepře na vlhkou houbu a získal úžasné množství tohoto koření! -
Menu

Můj soused položil semínka pepře na vlhkou houbu a získal úžasné množství tohoto koření!

Máte rádi pepř? Toto koření ve tvaru černých kuliček je velmi oblíbeným dochucovadlem pokrmů na celém světě. Lidé mnoha zemí pomocí pepře dostávají báječnou chuť svých oblíbených jídel. Většinou si toto koření můžeme pořídit v obchodě nebo u specializovaného kořenáře. Pokud byste se ovšem nechtěli spoléhat jen na pepř kupovaný, můžete si ho zkusit vypěstovat doma. Existuje na to báječná metoda, kterou používá jeden muž. Pomocí této metody dosahuje úžasných výsledků, ze kterých jsou nadšeni odborníci na koření po celém světě. Vyzkoušejte to i vy.

Mletý nebo celý

V obchodech velmi často pořídíte pepř ve formě mleté nebo v celých kuličkách. V naší zemi se pepř prodává v plastových sáčcích a nejčastěji právě v mleté formě. Doma si jej člověk přesype do speciálního kalíšku a v případě potřeby použije. Pokud si člověk koupí pepř celý, může ho doma vložit do mlýnku a v případě potřeby si ho čerstvě namlít. Tato metoda je atraktivnější díky čerstvé vůni a chuti.

Základ je namočit

Pokud rádi pěstujete a zkoušíte doma různé věci, jste zde naprosto správně. Máme pro vás báječnou metodu pěstování pepře, kterou jistě oceníte. Dosáhnete bohaté úrody a zajistíte si tak bohaté zásoby tohoto oblíbeného koření. Chcete-li bohaté zásoby pepře, je potřeba namočit jeho semena před výsadbou do vody, aby později mohly snadněji klíčit. V případě, že jste již semena zasadili, můžete i tak očekávat hojnou úrodu.

Klíčení semen

Metod na klíčení semen je celá řada, ale my pro vás máme jednu, která opravdu funguje. Některé metody doporučují namáčet papírové ručníky, což nemusí být úplně efektivní, protože se papír snadno roztrhne a semena jdou pak těžko oddělit. Lepší je semena pepře rozválet pomocí mokrého kuchyňského válečku a poté je vložit do hermeticky uzavíratelného sáčku. Sáček poté vložit na teplé místo na dobu 2 až 3 dnů, aby naklíčily.

Semena můžete také vložit do navlhčené kuchyňské houby a zakrýt je jinou houbou. Poté vložit do hermeticky uzavřeného sáčku a dát na teplé místo na 1 až 3 dny. Uvidíte, že semena začnou brzy klíčit. Vyzkoušejte metody a sami se přesvědčte.

Tisk
Nezařazené

Vzali okenní rámy, které byly na vyhození, pár trámů dřeva…

Kéž bych mohl žít někde daleko od lidí. Na místě, kde lišky dávají dobrou noc a kde stále vládne příroda…
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…