David Hampl
29 ledna, 2020

Máte rádi pepř? Toto koření ve tvaru černých kuliček je velmi oblíbeným dochucovadlem pokrmů na celém světě. Lidé mnoha zemí pomocí pepře dostávají báječnou chuť svých oblíbených jídel. Většinou si toto koření můžeme pořídit v obchodě nebo u specializovaného kořenáře. Pokud byste se ovšem nechtěli spoléhat jen na pepř kupovaný, můžete si ho zkusit vypěstovat doma. Existuje na to báječná metoda, kterou používá jeden muž. Pomocí této metody dosahuje úžasných výsledků, ze kterých jsou nadšeni odborníci na koření po celém světě. Vyzkoušejte to i vy.

Mletý nebo celý

V obchodech velmi často pořídíte pepř ve formě mleté nebo v celých kuličkách. V naší zemi se pepř prodává v plastových sáčcích a nejčastěji právě v mleté formě. Doma si jej člověk přesype do speciálního kalíšku a v případě potřeby použije. Pokud si člověk koupí pepř celý, může ho doma vložit do mlýnku a v případě potřeby si ho čerstvě namlít. Tato metoda je atraktivnější díky čerstvé vůni a chuti.

Základ je namočit

Pokud rádi pěstujete a zkoušíte doma různé věci, jste zde naprosto správně. Máme pro vás báječnou metodu pěstování pepře, kterou jistě oceníte. Dosáhnete bohaté úrody a zajistíte si tak bohaté zásoby tohoto oblíbeného koření. Chcete-li bohaté zásoby pepře, je potřeba namočit jeho semena před výsadbou do vody, aby později mohly snadněji klíčit. V případě, že jste již semena zasadili, můžete i tak očekávat hojnou úrodu.

Klíčení semen

Metod na klíčení semen je celá řada, ale my pro vás máme jednu, která opravdu funguje. Některé metody doporučují namáčet papírové ručníky, což nemusí být úplně efektivní, protože se papír snadno roztrhne a semena jdou pak těžko oddělit. Lepší je semena pepře rozválet pomocí mokrého kuchyňského válečku a poté je vložit do hermeticky uzavíratelného sáčku. Sáček poté vložit na teplé místo na dobu 2 až 3 dnů, aby naklíčily.

Semena můžete také vložit do navlhčené kuchyňské houby a zakrýt je jinou houbou. Poté vložit do hermeticky uzavřeného sáčku a dát na teplé místo na 1 až 3 dny. Uvidíte, že semena začnou brzy klíčit. Vyzkoušejte metody a sami se přesvědčte.

Sdílejte článek