Muž koupil ošklivý dům a proměnil ho na moderní bydlení

Tim Seggerman se rozhodl, že postaví ten nejkrásnější a nejhospodárnější dům, jaký bude v jeho silách. A rozhodl se také, že všechno postaví sám. Trvalo mu to 7 let a investoval do domu 100 tisíc dolarů, ale výsledek je velmi působivý. Dům je velmi světlý, otevřený a prostorný. Design odráží cíl jejího stvořitele, který chtěl stylové obydlí, které bude estetické i praktické zároveň.

Stará chata měla hodně potenciálu

Tim si pro svůj projekt vybral starý dům, který stál mezi stromy. Podle sousedů se jednalo o nejošklivější dům v okolí. Stavba zmizela a místo ní se objevil krásný dům z cypřiše. Cypřiš pochází ze severozápadu, pěstuje se hodně ve vodě a vydrží asi 250 let. Navíc je velmi hezký. Z těchto důvodů si pro stavbu Tim zvolil právě tento materiál.

Otevřený prostor zajistil nádherný interiér

Tim mohl postavit nový dům pouze na prostoru, kde stál ten starý. Měl proto poměrně omezené možnosti. A z původního domu použil jen sklep. Uvnitř své moderní chaty postavil z cypřiše téměř všechno, včetně židlí, pohovky, stolů a dalšího nábytku. Místo klasických stěn postavil jen pohyblivou stěnu v ložnici. Jedinou uzavřenou místností je koupelna.

Čtěte také: Zahrada pro líné: Rostliny a prvky, které vyžadují minimum starostí

Dřevo a bambus mají hlavní slovo

Cypřiš je v domě hlavním materiálem, ale rozhodně ne jediným. Tim použil také bambus, ze kterého vyrobil pohovku do obývacího pokoje nebo kuchyňskou linku.

V jídelně přidal pár krásných lamp, které sám vyrobil z papyrusového papíru z Egypta. Lustry všemu dodávají velmi moderní a elegantní vzhled. Stejně jako všechny ostatní prvky v domě.

Nový dům všechny sousedy překvapil

Moderní a zároveň velmi přírodní dům všechny sousedy potěšil, protože se do okolí skvěle hodí. Interiér je navíc velmi estetický, ale také praktický. Tim využil také suterén, ze kterého je malířské studio, prostor pro pračku a sušičku a je rozdělený na dva pokoje. Každý detail byl pečlivě navržen a každý kus nábytku vyroben Timem. Tento dům se během let stal jeho srdeční záležitostí a neustále ho vylepšuje pro sebe i svou rodinu.

Zdroj: mypositiveoutlooks.com