Muž odhodil odpadky v lese a zmizel. To se mu ale nevyplatilo

Muž šel na procházku do lesa, aby si naplno užil čerstvého vzduchu a krásné, čisté přírody. Bohužel takový pohled se mu nenaskytl. Když uviděl podivné nákladní auto, rozhodl se ho sledovat. A to co viděl, muže rozhodně nepotěšilo. Viděl totiž jiného muže, který vyskočil z vozu a začal z něj vyhazovat odpadky. Všechny je přitom nechal v lese. Všechno se mu ale mělo vrátit.

megasvet.si

Špatné věci se nevyplácí

Muž si myslel, že ho při jeho nechutném činu nikdo neviděl. To se ale velmi zmýlil. Svědek této události se rozhodl všechno nahlásit starostovi městečka Laigneville. Nebylo pro něj těžké zjistit, že tento muž pracuje pro místní stavební firmu. Starosta takové chování nehodlal tolerovat a rozhodl se, že zasáhne tím nejlepším způsobem. Všechno mu vrátí.

Většina starostů by jistě udělila muži pokutu, ale Christophe Dietrich se rozhodl pro jiný přístup. Místo pokuty si pronajal nákladní auto, které naplnil odpadky z lesa. Potom je nechal dovézt zpět domů k muži, který je tam zanechal. Takový krok se může zdát mnoha lidem extrémní, ale názorná ukázka je vždy lepší než slova nebo finanční pokuta.

Čtěte také: Tahle rodina rozhodně není nijak malá. Kolik je v ní sourozenců? Nebudete tomu věřit, ale celkem 12. A rozhodně to není to poslední, co je na ní zajímavé! Všichni mají talent. A na co?

megasvet.si

Francouzský starosta je nyní za hrdinu

„Je těžké si představit, kolik telefonátů jsem dostal z celé země na podporu. Teď mě chtějí v takových věcech následovat,“ řekl Christophe Dietrich. Mnoho lidí si myslelo, že toto chování pro starostu není přijatelné. „Neudělal jsem nic nezákonného. Vrátil jsem tomu člověku majetek.“ Starosta získal od mnoho lidí podporu, ale také kritiku za své chování.

megasvet.si

Jedno je naprosto jasné. Znečišťování životního prostředí je přestupek, který se musí potrestat. Jeho styl trestu byl naprosto geniální, protože nyní si muž (a mnoho dalších) uvědomí, jaké následky může mít jejich čin. A jistě vyhodí všechny své odpadky na místo, kam patří. Myslíte, že kdyby mělo více starostů tento přístup, měli bychom čistější ulice, parky i lesy?

Zdroj: megasvet.si