Muž přišel o svůj dům, protože byl ručitelem půjčky svého syna

Těžká životní situace může potkat každého z nás. U některých lidí to vypadá naprosto nespravedlivé, protože již mají velmi těžký život. Přijít o majetek kvůli chybám někoho jiného je vždy obrovskou tragédií. Když přijdete o střechu nad hlavou, musíte se velmi rychle přizpůsobit a najít si jiné bydlení. Někdy je situace ale ještě složitější, než se zdá.

Tragický příběh postiženého muže

Muž z Nea Flogita na Chlakidiki v Řecku přišel v 81letech o svůj domov v aukci. „Toto je můj domov, stavím ho od svých 29 let. Jsem invalidní s vážnými zdravotními problémy a nemám kam jít. Jak odejít a kam jít,“ opakoval mnohokrát starý muž, který se jednoho ráno ocitl v zoufalé situaci, když přišel o svůj domov.

Tato záležitost došla tak daleko, že policie a zámečník museli vyměnit zámky v domě, protože ten již patřil oficiálně jinému majiteli. Muž je nejen starý, ale také upoutaný na invalidní vozík. Doopravdy nemá kam jít a dům mu byl zabaven a prodán v aukci, protože ručil majetkem svému synovi. Ten půjčku nesplácel a jeho otec za to zaplatil svým jediným majetkem.

Čtěte také: Matka si ráno všimla něčeho netradičního na 3měsíčním synovi

Jak funguje ručení nemovitostí?

Při hypotečním úvěru většinou zastavujete nemovitost, na kterou jste si půjčili peníze. V některých případech ale banka chce zástavu další nemovitosti. V takovém případě se můžete zeptat rodiny a zaručit se jejich nemovitostí. To může být skvělým způsobem, jak získat hypotéku nebo jinou půjčku. Vaší rodině se to ale rozhodně nemusíte vyplatit, stejně jako tomuto starému muži.

Ve chvíli, kdy dojde k zástavě nemovitosti, se zastavená nemovitost dostává do rizikové situace. V případě, že nebudete pravidelně platit splátky, banka má právo nemovitost prodat a z peněz z prodeje doplatit půjčku. Pokud se nemovitost prodá za více, než banka potřebuje, rozdíl dostane dlužník zpět. Nemovitosti se ale v tomto případě prodávají hodně pod cenou, protože je banka chce prodat velmi rychle, aby mohla doplatit úvěr a dostat své peníze zpět.

Zdroj: newsitamea.gr