Muž začal sázet stromy jako poctu své manželce. Nikdo nechápal, jaký to má smysl a význam. Až po dlouhých letech se zjistilo, co tím muž zamýšlel. Lepší důkaz lásky své zemřelé ženě rozhodně dát nemohl!

Napadlo vás někdy, jak důležitou roli v lidském životě mají stromy? Byly to stromy, kdo přispěl významnou rolí k vytvoření kyslíku na naší planetě, byly to stromy, které poskytovaly našim předkům ochranu i obživu. I proto jim nosili dary a oběti, někteří je prokládali dokonce za bohy. Stromy byly od nepaměti posvátné a zároveň tajemné. Určitá symbolika stromů přervala i o naší moderní doby. Stromy se sázejí při svatbě i při narození dítěte jako určité symboly a zároveň vzpomínka na výjimečný okamžik v životě. Dnes vám přinášíme další nevšední a zajímavý příběh o vysazení stromu, nebo lépe řečeno stromů.

Reklama

Byla jednou jedna rodina

Manželé Winston a Janet Howesovi se vzali v roce 1962. Už tehdy neměli příliš rádi rušný městský život a tak se brzy odstěhovali na venkov, do krásného domu obklopeného přírodou a začali se věnovat farmaření. Kolem domu byl rozhlehlý travnatý pozemek, který umožňoval výhled do dalekého okolí. Všechno se zdálo skvělé, o to víc, když Janet po několika měsících života v jejich krásném novém domově zjistila, že je těhotná. Za několik měsíců tak do spokojené rodiny přibyl vytoužený syn a zdálo se, že vše bude vždy jen hezké.

Roky spokojeného života plynuly, pak ale najednou, z ničeho nic přišel šok. Manželka Winstona Howese znenadání zemřela, ve věku necelých padesáti let ji selhalo srdce. Manžel byl jejím nenadálým odchodem naprosto zničen, život pro něj přestal existovat, nechtělo se mu žít dál. Pak si jednoho večera vzpomněl na společný plán, který s Janet měli, když se před lety do domu nastěhovali, plán, který ale nikdy neuskutečnili. Věděl, že teď už mu v něm nic nezabrání. Plán se rozhodl realizovat jako vzpomínku na svou ženu a zároveň věřil, že i ona sama v nebi z něj bude mít radost.

Stromy všude kam se podíváš

Oním plánem bylo kolem domu zasadit stromy. Manželé měli rádi procházky v lese, a proto již tenkrát plánovali kolem domu na velkém pozemku nějaké stromy zasadit, a vytvořit si tak svůj vlastní „les“. Winston však tento plán realizoval v mnohem větší míře. Na pozemku totiž vysadil neuvěřitelných šest tisíc stromů, konkrétně dubů, které měla jeho milovaná Janet nejraději. Každým rokem poté pozoroval, jak stromy rostou a sílí a jak se z nich pomalu ale jistě opravdu stává jejich vysněný les. Překvapeným sousedům na jejich zvídavé otázky vždy odpovídal, že les je pocta manželce a že to souvisí s jedním jejich nerealizovaným snem.

Reklama

Symbol lásky i vzkaz do nebe

Plné tajemství a poselství tohoto lesa ale vyšlo naplno najevo až o patnáct let později, kdy letecký pohled odhalil jeho poselství. Stromy jsou totiž vysázené tak, že uprostřed nich se ukrývá na první pohled obyčejná mýtina, při pohledu shora je ale patrné, že mýtina má tvar srdce a je symbolem lásky Winstona a Janet, kterou nepřetrhla ani smrt. Nádherné gesto a symbol věčné lásky, který nemá ve světě obdoby. Srdce je nádherné ve všech ročních obdobích, na jaře, když jsou listy krásně svěže zelené, v létě, když jsou stromy plné žaludů, na podzim, když jsou listy zbarvené do mnoha barev, i v zimě, když jsou stromy pokryté vrstvou čerstvě napadnutého sněhu

Příběh lesa s ukrytým srdcem je o to dojemnější, že sám Winston by jeho tajemství pravděpodobně nikdy neprozradil, kdyby srdce náhodou neobjevil při letu balonem nad jeho pozemkem Andy Collet. Ten byl srdcem ukrytým ve stromech tak fascinován, že fotky zveřejnil na internetu. Ihned po té, co byly fotografie lesa se srdcem zveřejněny, se toto místo na britském venkově nedaleko Wickwaru stalo velmi oblíbené a začaly se sem sjíždět zamilované dvojice z dalekého okolí. Není divu, myšlenka, že srdce je jakýmsi sídlem našich citů, je stará jako lidstvo samo a až na malé výjimky je srdce považováno za symbol lásky ve všech kulturách na světě.

Reklama