Muži mi psali, že mě zkrotí! Vzpomíná Dana Morávková po dvaceti letech od natáčení Rodinných pout!

Dana Morávková, talentovaná česká herečka, oslavuje dvacet let od premiéry prvního českého nekonečného seriálu – Rodinných pout. Tento seriál znamenal v její kariéře velký milník, kdy se na pět let proměnila v drsnou podnikatelku Andreu Rubešovou. Své zkušenosti a vzpomínky ze seriálu se Dana Morávková podělila v rozhovoru pro eXtra.cz.

První český nekonečný seriál – Rodinná pouta

Před dvaceti lety měl premiéru seriál Rodinná pouta. Tento příběh o rodině Rubešových, jejíž členové jsou spolu v dobrém i zlém, se stal velmi populárním a získal si velkou diváckou oblibu. Seriál poskytoval divákům zázemí a kořeny, ale také ukazoval, jak rodina může být pohlcující a mít destruktivní vliv na své členy.

Dana Morávková jako Andrea Rubešová

Jednou z hlavních postav seriálu Rodinná pouta byla Andrea Rubešová, kterou ztvárnila Dana Morávková. Pro ni to byla obrovská příležitost a splněný sen. V rozhovoru pro eXtra.cz Dana Morávková vzpomíná na začátky: „Tenkrát jsem šla na konkurz a sešla se tam s Romanem Štolpou, krásně jsme si sedli a tvůrcům jsme se asi líbili a obsadili nás. Hráli jsme pak manžele. Splnil se mi sen a vůbec jsem nedoufala v to, že to bude tak dlouhý a oblíbený seriál.

Reakce diváků na postavu Andrei Rubešové

Jako hlavní postava seriálu Rodinná pouta se Dana Morávková stala velmi známou a oblíbenou herečkou. Diváci jí posílali dopisy a projevovali velký zájem o její postavu. Mnozí z nich měli dojem, že Dana Morávková je ve skutečnosti stejně ambiciózní a úspěšná jako její postava Andrea. Získávala mnoho obdivovatelů, ale také fanoušků, kteří jí psali, že ji zkrotí.

Dana Morávková vzpomíná: „Tenkrát mi diváci hodně posílali dopisy. Mysleli si, že jsem taková jako Andrea. Ambiciózní, bohatá, že všechno zařídím a že pro Andreu není nic problém. Chlapi mi psali, že mě zkrotí.“ Je zajímavé, jak silný dojem mohl postava Andrei Rubešové zanechat na divácích a jak silnou identifikaci s ní měli někteří muži.

Nepříjemný incident se šipkami

Dana Morávková v rozhovoru také vzpomíná na jeden nepříjemný incident, který se stal v souvislosti s její postavou v seriálu. Tatínek jednoho ze spolužáků jejího syna Petra měl s její seriálovou postavou velký problém. „Já si pamatuju, že když jsem hrála Andreu v Rodinných poutech, tak za mnou tenkrát přišel můj syn, že nějaký tatínek jeho spolužáka do mojí fotky hází šipky. Tak já jsem Péťovi dala svůj plakát, aby se ten pán lépe trefoval,“ vzpomíná Dana Morávková.

Ztracený obraz Andrey Rubešové

Jednou z nezapomenutelných dekorací seriálu Rodinná pouta byl slavný obraz Andrey Rubešové. Dana Morávková si ho po skončení natáčení chtěla odnést jako památku, ale obraz nebyl nikde k nalezení. Po letech se moderátor Jan Čenský setkal s neznámou dámou, která se pochlubila, že má tento obraz. Čenský se rozhodl obraz odkoupit a předat ho Daně Morávkové. Tento překvapivý dárek jí udělal velkou radost a byla ráda, že se může znovu setkat s touto vzpomínkou na svou ikonickou postavu.

Zdroj: eXtra.cz