Na Bulovce zaměnili dvě pacientky a potrat provedli jiné ženě! Neuvěřitelná chyba stála mladou maminku dítě!

V nedávné době došlo na Bulovce k tragické události, která otřásla rodinou postižené ženy. Jednalo se o fatální chybu ze strany lékařů, kteří omylem provedli potrat ženě, která byla ve čtvrtém měsíci těhotenství. Tato hrůzná událost momentálně řeší policie a vyvolává otázky týkající se bezpečnosti pacientů a dodržování interních předpisů ve zdravotnických zařízeních.

Průběh události Záměna pacientek

Na gynekologicko-porodnickém oddělení nemocnice na Bulovce se stala nežádoucí událost, když lékaři omylem zaměnili dvě asijské ženy, které měly podstoupit odlišné zákroky. Těhotná žena šla na běžnou kontrolu, zatímco druhá žena měla podstoupit kyretáž. Bohužel došlo k fatální chybě, když lékaři zaměnili tyto dvě pacientky a těhotná žena tak přišla o své nenarozené děťátko.

Shutterstock

Vyjádření nemocnice

Mluvčí nemocnice Eva Stolejda Libigerová se vyjádřila k této tragické události: „Dne 25. března se na naší gynekologicko-porodnické klinice stala nežádoucí událost. Podle dosavadních zjištění došlo v důsledku závažného porušení a nedodržení interních předpisů ze strany dotčených zaměstnanců k zahájení operačního zákroku u nesprávně identifikované pacientky. Za tuto nešťastnou událost jsme pacientce a celé její rodině vyjádřili hlubokou lítost a omluvu a ujistili ji, že uděláme vše pro to, aby vzniklá újma byla co nejvíce zmírněna a také odškodněna.“

Vyšetřování a postih viníků

Policie momentálně celou situaci vyšetřuje a hledá odpovědi na otázky, jak k takovému závažnému pochybení mohlo dojít. Personál, který je za tragédii zodpovědný, čeká nejspíše postih. Mluvčí nemocnice dodala: „Jako akreditovaná fakultní nemocnice máme jasně stanovená pravidla a postupy, které je náš zdravotnický personál povinný bez výjimky dodržovat. Dotčený personál kliniky je nyní až do úplného vyhodnocení nežádoucí události postavený mimo službu s tím, že v případě zjištění porušení závazných pracovních postupů v rámci právě probíhajícího interního šetření bude u konkrétních jednotlivců vyvozená osobní odpovědnost.“

Shutterstock

Reakce veřejnosti a další kauzy

Tato tragická událost vyvolává rozhořčení veřejnosti a vyvolává otázky ohledně bezpečnosti a kvality péče poskytované v nemocnicích. Podobné incidenty se v minulosti bohužel již staly i v jiných zařízeních.

Zdroj: Extra.cz