Na čalounění bez chemie. Vyčistí ho prostředek, který vyrobíte doma

Zná to asi každý, čalounění a koberce uvnitř vozidla se často stávají zdrojem nečistot, prachu a bakterií. Víte, jakým způsobem lze tento druh nečistot snadno, rychle a v podstatě za minimum vynaložených peněz vyřešit?

Vysvětlení hledejte ve spojení dvou slov – jedlá soda. Ano, je to skutečně tak. Jedlá soda se používá na mnohé další „operace“. Jedni ho používají k neutralizaci žaludku, ve smyslu potlačení pálivosti žáhy. Další jedinci sodu používají, jako výborný pomocník při čištění interiéru kuchyně nebo koupelny.

Dalšími pozitivy je například pozitivní vliv na eliminaci revmatismu, cukrovky či zánětu. V minulosti se jedlá soda užívala jako doping při sportovním výkonu. Nyní Vám představíme, jak se hydrogenuhličitan sodný, jakožto aktivní látka obsažená v jedlé sodě, používá na vyčištění Vašeho vozu.

Čtěte také: Z jedné růže jich udělala 68: Rozmnožila je touto speciální metodou řízkování, která opravdu zabírá – jednodušší už to nebude

Rychle do toho, půl je hotovo

Čalounění bývá často kromě nečistot, také rájem nežádoucích pachů, které negativně působí na interiér Vašeho vozu. Není nic horšího než krásně naleštěné auto, které uvnitř silně zapáchá.

Pokud jste si tedy usmysleli, že jste to právě Vy, kdo je majitel špinavého čalounění v motorovém vozidle a už nechcete dál čekat, pojďme si představit, jak na to. K této aktivitě budete potřebovat následující:

  • Jedlou sodu
  • 1 litr teplé vody
  • Nádobu
  • Hadr nebo mycí houbu

Nebojte se přitlačit

Jedlou sodu smíchejte společně s teplou vodou v připravené nádobě. Jakmile dojde k úplnému rozpuštění jedlé sody, aplikujte tuto směs pomocí hadru nebo mycí houby na Vaše sedadla, a když si to situace žádá, nebojte se pořádně přitlačit. Některé nečistoty mohou být totiž historického původu.

Pokud celý proces provádíte primárně za účelem odstranění nežádoucích pachů, postačí zvolit odlišnou taktiku. Nejprve jedlou sodu rozpraště na své čalounění či koberce. Následně ponechte zhruba 15 minut působit, aby soda dotyčný zápach dostatečně absorbovala. Následně můžete umýt připraveným hadrem a teplou vodou.