Redakce ProSvět.cz
2 ledna, 2019

Představte si situaci, kdy jedete po dálnici a uvidíte auto, které kličkuje ze strany na stranu. To samé se totiž stalo 41-letému Manfredovi, který zpozoroval, že auto poblíž něj podivně kličkuje. Stačilo se podívat dovnitř a hned mu bylo jasné, že je potřeba zasáhnout.

Manfred jel v noci po dálnici. Člověk by si řekl, že cesta bude klidná, provoz minimální. Co se ale statečnému muži stalo a jak na danou situaci zareagoval? To si přečtěte níže!

Hrdinský čin, který dopadl šťastně

Muž si všiml kličkujícího auta a nešlo mu do hlavy, co se děje. Podíval se proto dovnitř a zpozoroval muže, který za volantem usnul. Dle Manfredových slov mu hlava bezvládně visela a auto si vesele pokračovalo v jízdě.

V tu chvíli mu bylo jasné, že musí nějak zasáhnout a pokusit se auto co nejdříve zastavit, nežli se stane něco velmi špatného. Se svým autem značky Tesla narazil do bílého Volkswagenu, jeho řidič za volantem spal.

Jak to dopadlo?!

Narazit na dálnici do rychle jedoucího auta? Inu, to je představa, ze které většina z nás určitě zamrazí v zádech. Statečný Manfred to ale přeci jen risknul, do auta, které se bez řidičovy pozornosti řítilo po dálnici narazil a pokusil se ho tak zastavit.

Manévr se povedl a Manfred okamžitě zavolal záchranku. Jak se ukázalo, řidič bílého Volkswagenu neusnul, ale měl mrtvici, naštěstí ale díky odvážnému zásahu Manfreda nehodu přežil.

Tím to nekončí!

Mysleli jste si, že záchranou lidského života, kterých mohlo být ve finále více, celý příběh končí? Ale kdepak! Ne nadarmo se někdy říká "pro dobrotu na žebrotu", statečný Manfred totiž musel ze své kapsy uhradit 9 000 euro (v přepočtu 243 000 Kč), protože pojišťovna řekla, že nehodu proplácet nebude.

Celý příběh si získal pozornost médií, kromě nic se také o hrdinském činu dozvěděl samotný Elon Muska, ředitel společnosti Tesla. Ten se rozhodl, že veškeré výdaje za vzniklé škody uhradí.

Sdílejte článek