Na které fotografii je dívka a na které chlapec?

Existují fotografie, které dokážou pořádně potrápit lidské smysly. Pokud si myslíte, že určování pohlaví podle fotografie není nic složitého, mýlíte se. V tomto článku uvidíte dvě fotografie, přičemž na jedné z nich je dívka a na druhé chlapec. Kdo je kdo? Většina lidí, kteří tyto fotografie zkoumají, odpoví špatně. Zkuste si tipnout, možná budete překvapení.

Jaké je řešení?

Dívku zachycuje první fotografie. Je jí Tina z Bělehradu, jejíž vlasy střižené do mikáda a rysy obličeje matou mnoho lidí. Na druhé fotografii je chlapec jménem Sonas ze Sarajeva. Je těžké uvěřit, že děti nejsou příbuzné, jelikož na první pohled jsou si velmi podobné. Dokonce natolik, že většina lidí není schopná určit, kdo z nich je chlapec a kdo dívka.

https://odnaminyta.com

Jak je vidět, fotograf vybral dvě děti, které jsou si co nejvíce podobné. Před focením jim udělal stejný účes a řekl jim, aby se stejně usmívaly. Tento fotograf se jmenuje Olivje Suteras a snímky pořídil s cílem ukázat, že děti ze dvou různých zemí si mohou být podobné jako sourozenci. Chtěl tím předat poselství, že je třeba naučit se žít v míru a harmonii a soustředit se na štěstí příštích generací.

Podle čeho je rozeznat?

Jaké rozdíly v obličeji prozradily pohlaví obou dětí? Obě mají stejnou barvu vlasů, ofinu do čela a tmavě hnědé oči. Když se ale zadíváte trochu pozorněji, zjistíte, že se poměrně liší tvar jejich nosu. Tina má tenčí a klenutější obočí než Sonas, což prozrazuje dívčí identitu. Také má o trochu větší rty než její „dvojník“.

https://odnaminyta.com

Na tom, že si jsou dvě děti rozdílného pohlaví podobné, není nic neobvyklého, jelikož se druhotné pohlavní znaky vyvíjí až během puberty. Stačí k tomu u dívek kratší vlasy a u chlapců naopak vlasy delší. Změní se tvar těla, u chlapců se zvětšuje objem kosterních svalů a začnou výrazně růst do výšky. Dívkám se zase začne na těle ukládat více tuku, čímž se jejich tvar těla rovněž změní. Mění se i rysy tváře.