David Hampl
5 března, 2019

Zima spojená s množstvím sněhu je populární hlavně u dětí. A ty jasně ukazují, že si ji opravdu umí užívat. Nejčastější aktivitou je stavění sněhuláka, koulování a také sáňkování. Stačí jakýkoliv kopec a o zábavu je postaráno. Ne každý ale jejich radost sdílí. Jsou lidí nepříjemní, kteří za každou cenu brání dětským radovánkám. A tak je tomu i v tomto příběhu, kdy nerudní sousedé zavolali na sáňkující děti policii.

Co dělali? Jenom se bavili

Co vlastně děti dělali tak špatného, že na ně rozzlobení sousedí zavolali policii? Vlastně nic. Využili sněhu k tomu, aby se mohli bavit a užívat si dětských radostí. Sáňkovali, což je věc, která je v zimě zcela běžná všude tam, kde je dostatek sněhu. Tito děti ale měli smůlu, že mají v sousedství takové osoby, kterým vše jenom vadí a dokonce jim není stydno zavolat na děti policii. A to jen proto, že se baví, že se smějí a že se radují. Závidí jim snad radost ze života?

Policie přijela

Jakékoliv nahlášení musí policie prošetřit. To je pravidlo po celém světě. A tento případ není výjimkou. Celkem brzy po nahlášení přijela hlídka a viděla, že se na kopci opravdu děje to, co bylo nahlášeno. Děti zde sáňkují, křičí, smějí se a jdou na kopec znovu a znovu, aby si ho mohli opět sjet. Jelikož tato aktivita byla nahlášena jako obtěžující, bylo samozřejmě nutné zasáhnout. A co policisté udělali? Dost možná budete překvapeni.

Neprofesionální chování policie

Co myslíte? Bylo dětem sáňkování zakázáno? Byly napomenuté za hluk? Nebo byly vykázány jinam? Či snad byly naloženy do vozu a odvezeni k rodičům domů? Nestalo se ani jedno. To, co se stalo nečekal nikdo. Ani děti, ani ti, co policii zachovali. Policisté se totiž zachovali zcela neprofesionálně. Jak? To vás šokuje.

Vzhůru do dětských let

Co policisté udělali? Využili sněhu a daného místa a začali sáňkovat s dětmi. Takto vypadal jejich zásah na daném místě. Jak by také ne, když děti nedělaly nic špatného, jenom se bavili na sněhu a kopci. Policista se vrátil do dětských let a také si užil radost ze sáňkování. A jak mu to šlo? To se můžete přesvědčit na videu níže, který tento netradiční zásah dokumentuje.

Ta správná policie

Ano, policie je tu od toho, aby dbala na dodržování zákonů. Stejně tak je to ale proto, aby v ní měli lidé určitou důvěru. A tu si policista získal u dětí velmi snadno. Nic špatného nedělali a tak nebyl jakýkoliv důvod k represím. Tak proč neukázat, že i policista je jenom člověk a proč neukázat, že když se k němu člověk chová správně, bude se stejně chovat i on.

Kdo dostal lekci?

Vlastně všichni. Děti v tom, že jim policie ukázala druhou tvář, což na ni dost možná změní často negativní pohled, který na ni mají. Mnohdy totiž policie jedná zbytečně unáhleně, represivně a z jejího jednání se vytrácí ona důležitá lidskost. Lekci ale dostali i ti, co na děti zavolali. Najednou viděli, že děti nedělají nic špatného a místo toho, aby dostaly pokutu došlo k situaci, že se policista několikrát sklouznul s nimi. A s jakým typem policie máte zkušenost vy?

Sdílejte článek