Naučte se, jak rozmnožit růže pomocí písku

Množení růží není snadný úkol, a to hlavně pro začátečníky. Zakořenění řízků může být pořádným oříškem, když nemáte po ruce spolehlivou metodu a trochu štěstí. Jestli chcete mít velmi dobrý výsledek svého snažení, doporučujeme vyzkoušet jednoduchý a efektivní způsob zakořenění řízků růží. Mnoho zahradníků pro tyto účely využívá písek. Jde o netradiční metodu, ale funguje.

cpykami.ru

Růže na zahradě budou vždy dokonalou ozdobou

Na většině českých zahrad se nachází alespoň jeden keř růží. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších zahradních rostlin, které Češi pěstují. To ale neznamená, že nové keře koupíte v obchodě zadarmo. Růže rozhodně nejsou levné, a proto se mnoho lidí rozhodne pro domácí množení této rostliny. Existuje mnoho způsobů, jak to můžete udělat.

Dnes vám přinášíme trochu netradiční metodu, která skvěle funguje. Mnoho profesionálních zahradníků používá pro zakořenění řízků růží právě písek. Jedná se o dokonalý substrát, ve kterém se budou růže velmi rychle rozvíjet. Nezapomínejte ale také na bezchybnou přípravu řízků ze zdravých keřů růží. Dávejte si pozor nejen na ostrost nástrojů, ale také na zdraví dané rostliny.

Čtěte také: Důchodkyně si splnila sen a má svůj dům na kolečkách!

Jak rozmnožit růže v písku?

V první řadě si musíte připravit řízky. Potřebujete řízky dlouhé 15-20 centimetrů, které budou mít konec seříznutý šikmo.

cpykami.ru

Nádobu s drenážním otvorem musíte naplnit pískem. Na drenážní otvor nezapomínejte, aby mohla odtékat přebytečná voda.

cpykami.ru

Řízky růží vložte do písku řezem dolů. Růže budou potřebovat dostatečné množství vláhy, aby se vytvořil kořenový systém.

cpykami.ru

Písek pomůže kořenům, aby bez problémů pronikly substrátem a mohli snadno růst. Právě proto je tato metoda velmi efektivní. Nechte nádobu s růžemi na světlé místo a každý den zalévejte. Na výsledek si budete muset počkat asi měsíc.

cpykami.ru

Potom uvidíte na každém řízku mnoho kořenů a budete moci růže přesunout na zahradu nebo do květináče s běžným substrátem vhodným pro růže.

Zdroj: cpykami.ru