Naučte se, jak správně používat myčku nádobí!

Hodně Čechů si ve své kuchyni užívá toho, že nemusí mýt nádobí v ruce. Myčka nádobí se stala jedním z nedílných pomocníků v našich domácnostech. Bohužel ne každý si uvědomuje, že některé druhy nádobí do myčky jednoduše nepatří. Nejen, že ho tím ničíte, ale také zkracujete životnost své myčky. Projeví se to hlavně na předmětech, které do myčky nepatří. Co tam nesmíte nikdy dávat?

Dřevo, hliník nebo teflon do myčky nepatří

Dřevěná prkénka musí mýt vždy v ruce. Když to uděláte jen jednou, možná na něm žádný efekt neuvidíte. Při pravidelném mytí v myčce ale prkénko zničíte. Začne se kroutit a jednoho krásného dne vám praskne nebo se na něm vytvoří plíseň. To samé platí i o dalších dřevěných předmětech, např. vařečkách, miskách, talířích nebo příborech. Žádné dřevo do myčky nepatří!

Mezi další materiály patří hliník, teflon a litina. Jestli máte staré nádobí z tradičních materiálů, musíte mu dát trochu lásky a péče ve dřezu. V opačném případě ho naprosto zničíte. Měď i hliník ztratí svůj lesk a postupem času se na nich objeví nevzhledné skvrny. Nádobí s nepřilnavým povrchem v myčce také zničíte, protože myčka naruší jeho nepřilnavý povrch.

Čtěte také: Jedinečný trik od profesionální květinářky pro bujné rostliny

Co dalšímu musíte mýt v ruce?

Nože, struhadla ani papiňák do myčky nepatří. Tlakový hrnec tam také nedávejte. Může se to zdát jako hodně nádobí, ale tyto kousky si zaručeně zničíte. Bohužel hodně lidí to netuší a dává do myčky úplně všechno. A potom se diví, že musí investovat velké peníze do nového nádobí. Když se tímto seznamem budete řídit, vaše kuchyně bude v bezpečí.

https://www.shutterstock.com/

Používáte rádi termohrnky? Nedávejte je do myčky. Zničí se jejich těsnění a nebudou správně fungovat. Pozor si dávejte také na sklo a porcelán. Jestli máte doma nějaké starší kousky s malováním nebo zlacením, musíte je umýt v ruce. Tlak vody a saponát na nich zničí to, proč jste si je pořídili. Dávejte si na to pozor a vaše nádobí bude stále krásné a funkční.