Není nic překvapivého, že se psi těší na své majitele a jsou nadšení, když konečně přijdou z práce. Uvědomujete si, kolik hodin denně je pes zavřený sám v bytě a čeká na váš příchod? Pro jednu krásnou border kolii je to celých deset hodin denně! Jde o mnoho hodin, které tráví sama a neustále hlídá okno, kterým uvidí svou paničku přicházet domů. Pro každé štěně jde o nejdůležitější věc v jejich životě!

Věrnost domácích mazlíčků nelze zpochybnit

Mnoho psů trpí smutkem, osamělostí a separační úzkostí, když jsou jejich pánové pryč. Kočky jsou mnohem samostatnější a nepřítomností majitele příliš netrpí. Dnes se podíváme na příběh, který se stal v Číně. Štěně jménem Pi Dan bylo předmětem velmi zvláštní situace. Všechno to začalo, když se její majitelka rozhodla nahlédnout do záznamu bezpečnostní kamery.

Paní Zhang, majitelka této krásné border kolie, je mimo domov během celé pracovní doby. Kamery bohužel odhalily, že její čtyřnohý přítel tráví celé hodiny prakticky nehybným sezením před oknem. „Zlomilo mi to srdce, když jsem záznamy viděla. Nechci ho nechávat tak dlouho o samotě, ale nemám na výběr,“ přiznává Zhang. Ke konci dne se začíná stmívat, ale věrný mazlíček zůstává u okna. Nakonec se pes dočká. Vycítí přítomnost ženy v bytě a rychle jí běží naproti.

Psi samotou velmi trpí

Než si pořídíte čtyřnohého kamaráda, měli byste se zamyslet nad svým životním stylem a podmínkami, které mu můžete poskytnout. Pokud je celý den zavřený v bytě o samotě, protože nemáte možnost ho pustit na zahradu a nechat ho přes den venku, a navíc jste celý den v práci, možná by pro vás byla vhodnější volbou kočka nebo jiné zvíře, které není tak závislé na svém pánovi. Psi tímto odloučením skutečně trpí, takže je budete trápit po mnoho let. Mnoho lidí o tom však nepřemýšlí, stejně jako tato majitelka. Kdyby se nepodívala na bezpečnostní kameru, vůbec si neuvědomila, že je její pes doma každý den tak dlouho sám.

Sdílejte článek