S těmito 5 triky se vaše koupelna bude lesknout jako nová

[no_pagination]

Pro mnohé z nás je úklid nejnapjatější úkol a nejhorší trest na světě. Buďme upřímní, mnozí z nás začínají dělat domácí práce teprve tehdy, když si uvědomí, že v celém domě není jedno čisté místo. Každá místnost vypadá jako bojiště pokryté nečistotami. Ale teď pro Vás máme dobrou zprávu! Čištění může být rychlý a jednoduchý proces, pokud znáte těchto pár základních triků.

Shromáždili jsme pro Vás 5 nových a úžasných tipů, které Vám pomohou rychleji a jednodušeji projít domácími pracemi.

Jak vyčistit ty nejšpinavější věci v koupelně?

Čtěte také: Zbavit se mravenců může pomoci vinný ocet, skořice nebo křída

Tento starý závěs na sprchu může vypadat jako nový, pokud budete třít všechny špinavé oblasti, žluté skvrny a plísně roztokem peroxidu vodíku a vody (1:1).

Chcete-li vyčistit zubní kartáčky a zabít všechny bakterie, namočte je v octě na dobu jedné hodiny. Poté je důkladně umyjte pod tekoucí vodou.

Namočte všechny houby, které pravidelně používáte v koupelně, v teplé vodě a octu (1:1) na dobu jedné hodiny. Poté je dobře umyjte čistou vodou a vysušte.

Jak docílit sněhově bílé vany?

Peroxid vodíku Vám pomůže odstranit skvrny od vodního kamene a žluté skvrny. Nalijte ho do rozprašovací láhve, naneste na povrch vany, vyčkejte půl hodiny a poté ho důkladně omyjte teplou vodou.

Povrch vany můžete snadno vyčistit nejprve aplikací sody bikarbóny, kterou necháte působit několik minut a poté použijete ocet. Nakonec jemně očistíte povrch kartáčem a opláchnete teplou vodou.

Roztok s kyselinou citronovou účinně odstraňuje žluté skvrny. Chcete-li nalézt řešení, potřebujete jeden balíček kyseliny citronové a šálek vody. Aplikujte směs s houbičkou na povrch vany a počkejte 20 minut, poté ji důkladně umyjte teplou vodou.

Jak odstranit vodní kámen z toaletní mísy?

Použijte směs hořčičného prášku, kyseliny citrónové a kukuřičného škrobu (1:1:1), a toaletní mísa bude jako nová.

Chcete-li vyčistit a osvěžit toaletní mísu, můžete si také vyrobit „čistící bomby“. Do záchodové mísy hoďte 1-2 bomby, které Vám pomohou vyčistit a vytvořit příjemnou vůni.

Co budete potřebovat?

  • 1 šálek sody
  • 1/4 šálku kyseliny citronové
  • 1/2 ČL octa
  • 1 PL 6% peroxidu vodíku
  • 15-20 kapek oblíbeného esenciálního oleje

Jak na to?

Vylijte sodu do misky a přidejte kyselinu citrónovou. Ve druhé misce smíchejte ocet s peroxidem vodíku. Pak kapalinu nalijte do suché směsi, kapku po kapce. Přidejte esenciální olej a pomocí lžíce si vytvořte malé kuličky („bomby“). Umístěte bomby na kus pergamenového papíru a sušte je po dobu nejméně 6 hodin. Bomby skladujte v uzavřené skleněné nádobě.

Jak vyčistit oblasti mezi dlaždicemi?

Můžete se zbavit plísní, tmavých skvrn a vodního kamene i v úzkých prostorech mezi dlaždicemi a to jednoduše bílou parafínovou svíčkou. Tyto oblasti třete tupým koncem svíčky několikrát po sobě. Svíčka je dokonale vyčistí a ochrání před plísněmi a nečistotami i do budoucna.

Nalijte sůl do misky a použijte nežádoucí zubní kartáček navlhčený vodou, abyste vyčistili špinavé plochy mezi dlaždicemi. Po čištění povrch umyjte teplou vodou. Podlaha i zdi budou vypadat zcela nově!

Smíchejte teplou vodu s peroxidem vodíku v poměru 2:1. Očistěte praskliny mezi dlaždicemi tímto roztokem pomocí štětce, nebo houby. Není třeba je oplachovat.

Jak dlaždice dokonale vyleštit?

Přidejte 15 g kyseliny citronové do sklenice teplé vody a umyjte dlaždice tímto roztokem. Poté je opláchněte čistou vodou.

Ocet dokáže vyčistit i ty nejšpinavější obklady. Nastříkejte povrch octem pomocí spreje, počkejte 10 minut a opláchněte čistou vodou. Poté utřete dlažbu jemnou látkou z mikrovlákna. Pomocí této metody vyčistíte a vydezinfikujete všechny dlaždicové obklady.

Pevně věříme, že teď už pro Vás bude úklid koupelny raz dva hotový!

Zdroj fotografií: pixabay.com