Redakce ProSvět.cz
9 dubna, 2019

Nebezpečné vztahy jsou kontroverzním pořadem TV Barrandov, který v divácích vyvolává spoustu emocí. Zatímco někteří hltají každý „příběh“, jiní nechápavě zírají na herecké výkony a opožděné reakce moderátora. Zejména v poslední době jsou terčem ostré kritiky; ale jak se zdá, stále mají úspěch. Snad právě díky tolika kritiky. Ale opravu oprávněně, nebo se kritici podívali na jeden nevydařený díl? Na Nebezpečné vztahy se můžete podívat on-line i zpětně.

Nebezpečné vztahy

Zhlédněte Nebezpečné vztahy 2018/2019 on-line

Jestli vás zajímají ty nejpikantnější scény, nebo vám nějaký díl unikl, můžete se na něj podívat on-line. V archivu TV Barrandov jsou Nebezpečné vztahy z roku 2018, a postupně se plní i sbírka těch z letošního roku. Některé díly „vztahů“ jsou k vidění i na YouTube.

>>> Sledujte Nebezpečné vztahy on-line ZDARMA <<<

Co je smyslem Nebezpečných vztahů?

V podstatě se jedná o velice jednoduchý koncept, který má za úkol přiblížit divákům problémy mezilidských vztahů, které jsou u někoho na denním pořádku. V Nebezpečných vztazích to ovšem probíhá celkem netradiční formou (no dojemné povídání jako z Pošty pro tebe nečekejte). Všichni konfrontovaní (manželé, sourozenci, dlouholetí přátelé, kolegové z práce, atd.) jsou pozváni do televizního studia TV Barrandov, kde s pomocí moderátora a početného diváckého osazenstva snaží rozklíčují důvody svých sporů.

Nebezpečné vztahy - TV Barrandov

Moderátor Honza učinil děsivé zjištění, při kterém dokonce projevil emoce

Šlechetná myšlenka naráží na několik překážek

Nápad jako takový není špatný, na některé problémy člověk zkrátka sám nestačí, a ztratit kvůli nim blízkého člověka není nic hezkého. Jenomže po zhlédnutí jediného dílu je jasné, že tady něco nehraje. Jsou to konkrétně herci i sám moderátor, jejich reakce jsou totiž dost omezené a bez emocí. Takže i relativně „dobrému příběhu“ někdy vezmou veškeré napětí, čímž ho promění v nepovedený herecký kroužek.

Důvody ke kritice Nebezpečných vztahů je ovšem více

Atmosféra celé show má u diváků vyvolat pocit, že sledují skutečné příběhy lidí. Ty bývají často založeny na pravdě, a ovšem herecké výkony to všechno kazí. Často jsou k vidění nucené reakce, přehnané výjevy, nebo naopak tváře bez emocí. A aby toho nebylo málo, díry ve scénáři a vševědoucí moderátor Honza Musil mnohdy zkazí jakkoliv zajímavou scénku.

Nebezpečné vztahy - moderátor Honza Musil

Honza vypadá šťastně, že vyřešil případ ...roztomilé

Hrát může kdokoliv, stačí se přihlásit

Zdá se až neuvěřitelné, co jsou dnes lidé schopni udělat za pouhé 3 200 Kč a svou chvilku slávy na televizních obrazovkách. S konkurzem si tvůrci z TV Barrandov hlavu příliš nelámou, aktéry shání přes Facebookovou stránku Castingy a komparzy, a občas se objeví i ve skupinách typu „Brigády/práce“. Podle toho pak vypadají i výsledky, protože v okamžicích, kdy by měli "herci" projevit lítost nebo uronit slzu, zarytě mlčí nebo se dokonce usmívají.

>>> Sledujte Nebezpečné vztahy on-line ZDARMA <<<

O navození správné atmosféry nemůže být řeč, i když by to mohl ve velké míře zachránit už zmíněný moderátor. Ale i jeho reakce se divákům zdají poněkud zkostnatělé, a v mnoha případech působí dojemné okamžiky spíše směšně. Některé vyhrocené scény umí ale naopak svým ostrým jazykem ještě více zhoršit, takže se jako divák skutečně pobavíte.

Hodnocení diváků je větší zábava než Nebezpečné vztahy

Člověk si u některých dílů říká, jestli může televizní zábava ještě více klesnout, jak trefně poznamenal jeden z reagujících na ČSFD, kde pořad Nebezpečné vztahy získal hodnocení pouhých 8 %. Další z diváků se zas podivoval nad tím, jestli něco takového mohou tvůrci skutečně myslet vážně, nebo se jedná pouze o dobře promyšlený vtip.

https://youtu.be/3mSov4qwlic

Že tu přeháníme? Zhlédněte Nebezpečné vztahy sami

Pokud vám dosud všechny díly Nebezpečných vztahů unikaly, můžete si je pustit on-line na stránkách televize Barrandov. Videoarchiv čítá kompletní sbírku všech dosud zveřejněných dílů (doporučená dávka jsou max. dva díly denně!) ...a pokud sledujete pravidelně, můžete se potom podívat, jak to dopadlo. Moderátor mluví s některými účastníky měsíce po odvysílání, aby zjistil, jestli se situace zlepšila. Pro sledování Nebezpečných vztahů je potřeba zakoupit předplatné (nejlevnější je 19 Kč/týden), ale některé díky najdete i na YouTube zcela zdarma.

>>> Sledujte Nebezpečné vztahy on-line ZDARMA <<<

Jaké budou Nebezpečné vztahy v roce 2019?

TV Barrandov se navzdory přílivu negativních reakcí nevzdává, a dále točí Nebezpečné vztahy i v roce 2019. Jejich pověst je sice hrozná, ale své diváky si najde – i špatný pořad někdy přitáhne – už jenom proto, aby člověk viděl, jestli je to všechno pravda. Přesto by zasloužily herecké výkony a reakce moderátora vylepšit, aby pořad nepůsobil tak směšně.

Sdílejte článek