Redakce ProSvět.cz
19 února, 2019

Již na konci roku 2016 vstoupila v platnost novela zákona, která zcela zásadně pročistila trh s nebankovními spotřebitelskými úvěry. Ty jsou dnes pod stejně přísným drobnohledem České národní banky jako klasické bankovní instituce. Každý nebankovní subjekt musí rovněž získat licenci od ČNB, která je podmíněná přísnými podmínkami.

Díky přísnějšímu dohledu nad nebankovními spotřebitelskými úvěry získal zákazník více bezpečných možností pro získání půjčky – jak soukromé, tak podnikatelské. Český trh s půjčkami se kultivoval a dnes již máme jistotu, že i když sáhneme po nabídce nebankovky, bude seriózní a podle českých zákonů.

Proč si raději nepůjčit v bance?

Banky jsou pomalé a mnohdy svázané pravidly, které samy nastavily tak, že se staly zcela nepružnými v reakci na naše potřeby. Na rozdíl od bankovních úvěrů, nebankovní půjčky ihned nabídnou potřebné finance prakticky komukoliv, kdo splňuje zákonné podmínky pro získání úvěru. Potřebujete půjčku do několika minut? Rychlé SMS půjčky či půjčky do výplaty přesně takto fungují. Že je u nich vyšší RPSN? To se na rychlé půjčky koukáte z nesprávného úhlu. Finance si zde půjčujete nakrátko, a tak vás vyšší úrok rozhodně nezruinuje.

Nebankovní půjčky jsou vůči nám klientům pružnější

Nebankovní instituce vám půjčí klidně tisícovku i několik milionů. Nebankovní půjčky nejsou rozhodně jen krátkodobé a nízké. Půjčují přitom na cokoliv. Chcete konečně „nakopnout“ své podnikání a uvědomujete si, že bez pořádné finanční injekce to nepůjde? Nastartuje business pomocí rychlé nebankovní půjčky pro právnické osoby. Podobně ale můžete prostředky získat třeba na rekonstrukci svého bydlení jako soukromá osoba. Je samozřejmé, že za půjčku budete ručit nemovitostí. Ale to musíte i u hypotéky. Na rozdíl od ní však máte mnohem větší šanci úvěr od nebankovní instituce získat. A rovněž jej získáte k jakémukoliv účelu, nejen na bydlení. A mnohem rychleji.

Život na dluh potřebuje z času na čas korekci výdajů

Svět dnes na dluh prostě žije – ať se to někomu líbí nebo ne. Pokud však již máte půjček několik, může se stát, že se dostáváte do situace, kdy už se musíte v rodinném rozpočtu uskromňovat přespříliš. Někdy se rovněž objeví nenadálé změny ve výdajích: auto, které dosloužilo; narození dítěte apod. Tehdy je vhodný čas na konsolidaci vašich půjček. A i s těmi umí nebankovní instituce pomoci.

Konsolidace půjček výrazně uleví rozpočtu. V podstatě jde o sloučení více úvěrů do jednoho a o méně bolestivé rozložení splátek za tuto zkonsolidovanou půjčku. Může se jednat o sloučení spotřebitelských úvěrů, kontokorentů i kreditních karet. Dobrá nebankovka vám dokáže nabídnout ušetření na poplatcích i snížení měsíčních splátek.

Oslovte Asisteam

Asisteam je nebankovní instituce, která se specializuje na americké nebankovní hypotéky. Pomoci umí s jednoduchým získáním úvěru pro soukromé osoby i podnikatele, ale i s konsolidací již existujících úvěrů. Za úvěr ručíte nemovitostí. K čemu jej použijete závisí jenom na vás.

Sdílejte článek