Nebudete věřit tomu, co jedna žena udělala pro zraněného psa. Předvedla velkou obětavost a také odhodlání mu pomoci. Nesla ho komplikovaným horským terénem až do jejího úplného vysílení. Pomohla mu? -
Menu

Nebudete věřit tomu, co jedna žena udělala pro zraněného psa. Předvedla velkou obětavost a také odhodlání mu pomoci. Nesla ho komplikovaným horským terénem až do jejího úplného vysílení. Pomohla mu?

Jedno známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V České republice to platí zcela jednoznačně, neboť psi jsou u nás nejoblíbenějším domácím zvířetem. Zdá se ale, že psy mají velmi rádi i ve Spojených státech amerických, konkrétně v Idaho, kde jedna žena nesla šest hodin na ramenou raněného psa, kterého společně se svým otcem našla v horách.

Nečekané setkání v horách

Tia Vargas, svobodná matka tří dětí, se jedno dne rozhodla vyrazit se svým sedmdesáti šestiletým otcem na trek do hor, protože oba mají chození po horách velmi rádi. Pro otce byla ale závěrečná část výstupu na tři tisíce metrů vysokou horu příliš náročná, a tak se rozhodl, že na dceru pod vrcholem počká. Když se Tia vrátila, vydali se společně opět na sestup dolů. Když byli asi v polovině cesty, všimla si Tia něčeho, co do velké míry změnilo její život – zraněného psa.

Ještě než na trek vyrazili, tak Tiu upoutala na začátku cesty zpráva od nějakých lidí o tom, že se jim v horách ztratil pes, a ona teď jednoho osamoceného psa kousek od cesty uviděla. V těchto místech to není běžné, a tak se k němu vydala, aby zjistila vice. Byl to anglický špringršpaněl, přesně takový, jako byl popsaný na lístku na úpatí hory. Pes pravděpodobně spadl ze skály a zlomil si tlapku, protože se na ni nemohl vůbec postavit. Kromě toho měl po těle i další škrábance a byl evidentně dehydrovaný. Tie bylo jasné, že pokud mu s otcem nepomohou, pes tu zcela jistě zemře. Rozhodla se tedy jednat.

Neskutečná vůle a odhodlání navzdory tvrdým podmínkám

Tia hned poznala, že pes, který měl na obojku jméno Boomer, není sám schopen cestu dolů absolvovat, a tak, i když ho vůbec neznala a nevěděla, jak bude na cizího člověka reagovat, vzala ho do náručí a dala si ho na ramena. Nebylo to vůbec snadné, protože špringršpaněl není úplně malý pes, Boomer, jak se později Tia dozvěděla u veterináře, vážil úctyhodných dvacet čtyři kilogramů. Tiu to však neodradilo a vysvětlila nevěřícímu otci, že to prostě musí udělat.

Cesta dolů nebyla vůbec snadná, během sestupu začalo hustě pršet, a Tia s otcem se dokonce dvakrát ztratili. Nakonec jim zpáteční cesta, která měřila přes deset kilometrů, trvala více než šest hodin. Naprosto vyčerpaná Tia i s Boomerem ale šťastně dorazili dolů. Tia hned zavolala jeho majitelům, kteří na lístku s oznámením o Boomerově ztracení uvedli svůj telefon.

Navždy spolu spojeni výjimečným poutem

Majitelé byli na jednu stranu rádi, ale na druhou stranu Tie řekli, že si Boomera bohužel nemohou z osobních důvodů nechat a že ještě než se Boomer ztratil, tak řešili to, že ho budou muset dát pryč. Hned jí tak nabídli, že pokud chce, může si ho nechat, protože se mezi ní a Boomerem určitě díky tomu, co pro něj udělala, vytvořilo naprosto jedinečné pouto. Tia byla nejprve překvapená, ale pak si uvědomila, že o Boomera nechce přijít a souhlasila. Následně ho dopravila k veterináři, který mu tlapku ošetřil a od té doby jsou s Boomerem nerozlučná dvojice.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tomuto chlapci nedali oběd, protože neměl peníze – jeho spolužák…

Malý Cayden je skutečně chlapcem, na kterého mohou být rodiče právem pyšní. A to z důvodu, co udělal. Jeho spolužák ve…
ZE ŽIVOTA

Mladá žena se po nehodě probudí. Ještě ale neví, že…

Někdy se život změní doslova během jediné minuty. Důležité ale je dokázat každou životní tragédii překonat a přizpůsobit se tomu,…
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…