Jedno známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V České republice to platí zcela jednoznačně, neboť psi jsou u nás nejoblíbenějším domácím zvířetem. Zdá se ale, že psy mají velmi rádi i ve Spojených státech amerických, konkrétně v Idaho, kde jedna žena nesla šest hodin na ramenou raněného psa, kterého společně se svým otcem našla v horách.

Nečekané setkání v horách

Tia Vargas, svobodná matka tří dětí, se jedno dne rozhodla vyrazit se svým sedmdesáti šestiletým otcem na trek do hor, protože oba mají chození po horách velmi rádi. Pro otce byla ale závěrečná část výstupu na tři tisíce metrů vysokou horu příliš náročná, a tak se rozhodl, že na dceru pod vrcholem počká. Když se Tia vrátila, vydali se společně opět na sestup dolů. Když byli asi v polovině cesty, všimla si Tia něčeho, co do velké míry změnilo její život – zraněného psa.

Ještě než na trek vyrazili, tak Tiu upoutala na začátku cesty zpráva od nějakých lidí o tom, že se jim v horách ztratil pes, a ona teď jednoho osamoceného psa kousek od cesty uviděla. V těchto místech to není běžné, a tak se k němu vydala, aby zjistila vice. Byl to anglický špringršpaněl, přesně takový, jako byl popsaný na lístku na úpatí hory. Pes pravděpodobně spadl ze skály a zlomil si tlapku, protože se na ni nemohl vůbec postavit. Kromě toho měl po těle i další škrábance a byl evidentně dehydrovaný. Tie bylo jasné, že pokud mu s otcem nepomohou, pes tu zcela jistě zemře. Rozhodla se tedy jednat.

Neskutečná vůle a odhodlání navzdory tvrdým podmínkám

Tia hned poznala, že pes, který měl na obojku jméno Boomer, není sám schopen cestu dolů absolvovat, a tak, i když ho vůbec neznala a nevěděla, jak bude na cizího člověka reagovat, vzala ho do náručí a dala si ho na ramena. Nebylo to vůbec snadné, protože špringršpaněl není úplně malý pes, Boomer, jak se později Tia dozvěděla u veterináře, vážil úctyhodných dvacet čtyři kilogramů. Tiu to však neodradilo a vysvětlila nevěřícímu otci, že to prostě musí udělat.

Cesta dolů nebyla vůbec snadná, během sestupu začalo hustě pršet, a Tia s otcem se dokonce dvakrát ztratili. Nakonec jim zpáteční cesta, která měřila přes deset kilometrů, trvala více než šest hodin. Naprosto vyčerpaná Tia i s Boomerem ale šťastně dorazili dolů. Tia hned zavolala jeho majitelům, kteří na lístku s oznámením o Boomerově ztracení uvedli svůj telefon.

Navždy spolu spojeni výjimečným poutem

Majitelé byli na jednu stranu rádi, ale na druhou stranu Tie řekli, že si Boomera bohužel nemohou z osobních důvodů nechat a že ještě než se Boomer ztratil, tak řešili to, že ho budou muset dát pryč. Hned jí tak nabídli, že pokud chce, může si ho nechat, protože se mezi ní a Boomerem určitě díky tomu, co pro něj udělala, vytvořilo naprosto jedinečné pouto. Tia byla nejprve překvapená, ale pak si uvědomila, že o Boomera nechce přijít a souhlasila. Následně ho dopravila k veterináři, který mu tlapku ošetřil a od té doby jsou s Boomerem nerozlučná dvojice.

Sdílejte článek