Nedá se popsat, v jak velkém nebezpečí byl tento pes. Když hlídka uslyšela zvláštní zvuky, vydala se na místo. Zde uviděla psa přivázaného k betonovému kvádru. V místě, kde se zvyšovala hladina vody. Jak to dopadlo?

Co dokáže udělat člověk, to je až nepochopitelné. Málokdo dokáže pochopit, kde se v některých lidech bere snaha ublížit zvířeti. A to i svým zvířecím miláčkům. Příkladem je tento pes, kterého se jeho majitel chtěl zbavit. A podle toho, co mu udělal ho chtěl také zabít. Jak celý příběh dopadl a povedlo se pejskovi nakonec pomoci?

Strážci parku uslyšeli zvláštní zvuky

Na začátku to byla běžná pochůzka oblastí, kde se postupně zvyšovala hladina vody a tak bylo třeba místo monitorovat. Najednou skupina strážců slyšela zvláštní zvuky a tak se vydala tam, odkud vycházejí. Bylo to štěkání, ale také kňučení a řada dalších zvuků. Zajímalo je, co se zde děje a zda někdo nepotřebuje pomoci. Ukázalo se, že přišli v čas jelikož jejich zásah bude potřeba. V nouzi ale nebyl člověk, nýbrž pes, kterého zde někdo nechal.

Co strážci viděli? Byla to hrůza

Když se dostali na místo, viděli něco strašného. A to psa, který byl přivázaná k těžkému betonovému kvádru. To znamenalo, že je uvězněn na daném místě. Navíc byl v lokalitě, která byla plná bláta a hladina vody zde pomalu stoupala. Bylo jasné, že se musí začít jednat, jinak se pes utopí a zemře. Stejný osud by ho potkal i v případě, že by ho strážci neslyšeli. Několik dní bez jídla a pití by zkrátka nevydržel.

Čtěte také: Každý den lžičku soli rozpustila ve vodě a tu následně kloktala. Po několika týdnech se její tělo změnilo k nepoznání

Záchrana se podařila

Naštěstí tým strážců neváhal a ihned pomohl psa vysvobodit z této smrtící pasti. Samozřejmě ho dále nenechali svému osudu ale odvezli ho k veterináři. Ten uvedl, že je trochu podvyživený, podchlazený a vystrašený, ale že celkově bude v pořádku. Dal mu potřebnou péči, stejně jako nesmělo chybět důkladné omytí a nový pelíšek, ve kterém probíhala několikadenní rekonvalescence.

Co se s pejskem stalo dále?

Jeho osud byl na samotném začátku krutý, ale díky zásahu dobrých lidí si už může jenom užívat života. Když se dostal opět do dobré kondice, došlo k hledání nových majitelů, kteří by si ho zvali. Jelikož tento příběh byl medializován, ozvala se celá řada lidí. Z těch se aktuálně vybírá ten nejlepší. Je tedy jasné, že pejsek se dostane do těch nejlepších rukou a bude moci žít zbytek života spokojeně a beze strachu.

Co se stalo s jeho původním majitelem?

Ten se stále hledá. Policie chce zjistit, kdo se mohl tak hrůzného činu dopustit. Lidé mu samozřejmě přejí ten nejtvrdší trest, jelikož když se někdo zachová takto krutě ke svému psovi, není to člověk, ale zrůda. Souhlasíte s tím?