Nejkrásnější ze všech pivoněk. Tuto musíte mít na zahradě!

Pivoňky jsou velmi oblíbené rostliny, které ovšem vyžadují speciální péči pro správný růst a pevné zdraví. Potřebují řádnou oporu během růstu, aby nespadly na zem. Během deště byste na své rostliny měli myslet, protože tento druh může úplně zničit. Koupit si můžete i vzrostlou rostlinu z obchodu, ale i ta bude potřebovat péči a trochu pomoci při růstu. Jak na to?

https://www.myhomeinspiration.net/

Spolehlivá opora pro pivoňky

Zajistit pivoňkám správnou oporu není vůbec náročné, i když to tak může v první chvíli působit. Ve skutečnosti vám bude stačit poměrně levný produkt ze zahradnictví a trochu času, který strávíte přípravou podpůrného systému. Není to nic složitého a zvládne to úplně každý. Potřebovat budete jen obyčejné pletivo, které bude fungovat jako spolehlivá a zároveň měkká podpora.

https://www.myhomeinspiration.net/

Pletivo rostlinu nepoškodí, ale zároveň ji bude dostatečně chránit před vlivem deště nebo silnějšího větru. Kromě pletiva s velkými oky budete potřebovat také svorky a štípačky nebo jiný nástroj, kterým budete moci pletivo uříznout do požadované velikosti. Mřížka by měla mít asi 1,5 metru na dálku a 40-70 centimetrů na šířku podle toho, jak vysokou podporu potřebujete.

https://www.myhomeinspiration.net/

Jak instalovat podporu pro pivoňky?

Nejlépe se vám bude pracovat, když budete ve dvou. Jeden z vás obejme keř oběma rukama a druhý omotá pletivo kolem keře. Nezapomeňte ho trochu zapíchnout do země a okraje spojte svorkami nebo stahovacími pásky. Díky tomu budete mít vše hotovo a pivoňky budou dokonale chráněné. Tato podpora vydrží navždy, protože svorky můžete kdykoli sundat a použít u jiného keře.

https://www.myhomeinspiration.net/

Nezapomeňte keř během pěstování kontrolovat a v případě potřeby upravit velikost podpory. Jakmile bude pro rostlinu příliš malý, rozhodně to pro ni nebude zdravé a nebude mít místo pro růst. Díky tomuto triku budete mít vždy nádherné pivoňky, které budou stát v pozoru a nikdy se nebudou válet po zemi a lámat své větve.

Zdroj: myhomeinspiration.net