Jak nejlépe odstranit z kůže nebezpečné a nacucané klíště? Tato metoda Vám změní život!

Klíšťata nás otravují v letním období stále více a jak jinak, jsou stále přemnožené. Mnoho lidí se jich bojí natolik, že omezili nebo zcela zrušili procházky v lese, o piknicích na dece ani nemluvě. Klíšťata nám umí život pořádně znepříjemnit, ale na oplátku ho víme znepříjemnit i my jim. Nedovolte jim nacucat se příliš. Poražte je tímto trikem!

Kdyby to bylo jen o tom, že se nám přisají na kůži, ať si tam sedí. Jenže klíšťata přenášejí nemoci a jejich následky vůbec nejsou zanedbatelné. Proto buďte obzvláště opatrní a používejte repelenty. Pokud navzdory nim se na Vás parazit přicucne, nebojte se. Metoda, která Vám pomůže zbavit se klíšťat bezpečně, je jednoduchá a účinná. Třeba ji, ostatně jako vše, aplikovat včas.

Rychle ven

Po přisátí klíštěte do kůže dochází k více procesům. Důležité je však zejména to, aby klíště v kůži nezůstalo dlouho a zejména, abychom ho z ní bezpečně dostali. Na toto budete potřebovat pouze vodu a tyčinku na čištění uší. Nejprve si okolí místa, kam se klíště přisálo, namočenou tyčinkou zvlhčete, aby byla kůže poddajnější. Potom začněte pomalu kroužit proti směru hodinových ručiček. Klíště zpravidla po několika otočkách vytočíte. Postižené místo byste měli poté okamžitě vydezinfikovat.

Nikdy nepoužívejte oleje, mýdlo či jiné látky, které by mohly způsobit, že klíště obsah žaludku vyvrátí do Vaší kůže. Vždy pracujte pouze s vodou a hlavně opatrně. Nezapomeňte, že tato metoda slouží hlavně na to, abyste klíště z kůže vytočili, aniž by Vám v těle zůstala jakákoliv část z něj.