David Hampl
10 června, 2021

I ženy po šedesátce mohou být krásné a vznešené. Mohou vypadat důstojně a stárnout pomalu. Mnoho starších žen se dívá na to, jak by asi v novém sestřihu vypadaly, že střihy a experimenty jsou pro mladé, ale pozor! Zahoďte veškeré zábrany a dělejte to, co se vám líbí, ne to, co se líbí ostatním. Možná že i vy jste osoba, která má zažitý názor, který určuje, že žena v určitém věku musí vypadat tak či jinak, musí nosit to, nebo tamto. Nicméně, v dnešní době na věku nezáleží a užívat si krásy může i sedmdesátiletá dáma. Pokud si přejete změnu, rozhodně neváhejte a zkuste ji. Starším ženám sluší krátké vlasy, některé střihy bychom vám rádi představili.

Proč zvolit právě krátký účes?

Existují tři důvody: s krátkými vlasy nebudete mít potíže při úpravě, také mohou zakrýt skutečnost, že vám vlasy řídnou, lze dosáhnout formálního, ale i neformálního vzhledu. Veškeré tyto krátké účesy působí nadčasově, a lze je obarvit jakoukoliv barvou. Záleží jen na vás, jak je chcete prezentovat.

Účes zvaný bob jednoznačně vede

Pokud byste rádi i účesem ubrali pár let, a přitom zůstali elegantní a krásné, zkuste účes zvaný Bob. Jedná se o střih vlasů, který nemá striktně daný tvar, ale vždy se jedná o krátké mikádo. Může být střižené po uši, a to buď kaskádovitě, nebo také může mít stejnou délku až pod uši. Ať je to ten, nebo onen, vždy bude dokonalý. A pokud máte jemné a řídké vlasy, bob účes dodá vlasům na objemu.

A úprava tohoto střihu? Jistě nebude žádná tragédie či práce navíc. Ráno stačí učesat, načechrat, možná zafixovat a budete neodolatelná. Pakliže máte vysoké čelo, je dobré ponechat ofinu, která opticky prodlouží obličej. Máte vlasy, které se neustále vlní? Bob účes bude i v takové situaci ideálem. A pokud máte odstáté uši, s bobovým účesem je dokážete zakrýt. Věřte, že s krátkým účesem nikdy nešlápnete vedle.

Sdílejte článek