Nejlepší způsoby, jak šikovně využít rošt v troubě

Napadlo vás někdy, že můžete rošt z trouby využít i jiným způsobem než obvykle? Pravděpodobně vás vůbec nenapadlo, že můžete rošt využít jako jednoduchý opékač topinek nebo prostředek na výrobu tacos. Jestli používáte rošt jen pod malé pekáče nebo hrnce do trouby, měli byste zjistit další tři způsoby, jak můžete tuto nedílnou součást své trouby využít kreativně.

https://nor-info.ru/

Stojánek na topinky

Hluboký pekáč nebo plech vyložte pečicím papírem. Potom přes plech položte kovovou mřížku z trouby. Do jednotlivých mezer mezi tyčkami mřížky postavte plátky toustového chleba. Vložte do trouby a pečte po dobu 15-20 minut. Potom si můžete snadno vychutnat teplé topinky, aniž byste museli špinit pánev nebo používat jakýkoli tuk.

https://nor-info.ru/

Pečení masa a zeleniny

Maso a zeleninu nemusíte připravovat jen na pánvi. Můžete je klidně rozložit na mřížku v troubě a upéct je přímo na ní. Musíte jen pamatovat na to, že na dně trouby by měl být položený plech nebo pekáč, do kterého steče veškerý tuk. V opačném případě budete mít velmi špinavou troubu, kterou budete muset hloubkově vyčistit.

Čtěte také: Nevyhazujte rezavé hřebíky, ukážeme vám, jak je využít v domácnosti

Mexické tacos na mnoho způsobů

Tortilly nebo placky na tacos můžete pověsit na mřížku do trouby a péct po dobu 15 minut. Díky tomu bude placka dokonale pevná a vy si budete moci velmi jednoduše naplnit směsí, kterou připravíte. Tento hack vám zajistí, že získáte klasický tvar tacos, který byste jinak získávali velmi složitě. Potom už bude stačit jen připravit náplň a vychutnat si malou svačinu nebo večeři.

https://nor-info.ru/

Náplní může být směs mletého masa, jemně nakrájené cibule, rajčatového protlaku, kukuřice a pepře. Vše společně osmažte na pánvi, dokud nebude maso hotové. Směs ale můžete udělat také z kuřecího nebo krůtího trhaného masa. Záleží jen na vás, jestli zvolíte verzi s masem nebo si vychutnáte vegetariánskou verzi tacos a chutnou omáčkou.

https://nor-info.ru/

Zdroj: nor-info.ru