Nejnovější výzkum lékařů ukázal, že kadidlo má příznivé účinky na zdraví, o...

Nejnovější výzkum lékařů ukázal, že kadidlo má příznivé účinky na zdraví, o kterých věděl jen málo kdo

Měli jste doma někdy kadidlo? Nevím, jestli je to v našich končinách zcela běžné, ale ve východních kulturách je kadidlo běžnou součástí mnoha domácností. Vůně kadidla léčí zármutek, člověku dodává pocit klidu a bezpečí. Kadidlo navíc zpomaluje vstřebávání množství mikrobů v ovzduší, vodě a co je nejdůležitější v těle. Jaké je tedy tajemství kadidla?

kadidlo4Užitečné vlastnosti kadidla

V Bibli sice najdete slovo kadidlo, ale nenajdete tam recept, jak s ním zacházet správně. Čisté kadidlo je kadidlo pryskyřice stromu Boswellia, což je velmi vzácný strom, který roste v Arábii. Pak je to velmi známá myrha ze stromu Styracaceae, která funguje stejně dobře.

kadidlo2Možná jste se však setkali s mraženými peletami s mléčnou šťávou z rostlin, které mají analgetické účinky a také jsou vhodné proti křečím a mají močopudné vlastnosti. Oněch je zvláštní druh listu a tedy rostliny, kterou můžeme najít v Červeno moři. Prášek z této rostliny se používal iv starověké medicíně.

kadidlo3Smícháním těchto všech ingrediencí se vědci pokusili vytvořit vlastnosti pravého biblického kadidla. Výsledek jim vyrazil dech. Kadidlo působilo jako velmi silný a účinný imunitní stimulátor.
V minulosti se kadidlo běžně používalo i při ležících, nemocných pacientech, který trpěli zejména onemocněním plic. Lékaři totiž i v minulosti věděli, že kadidlo dokáže zabít viry a bakterie nejen v ovzduší.

kadidlo1Kadidlo obsahuje kouř a malinké částice, které se přes plíce dostávají do těla a mají až neuvěřitelné přínosy na zdraví. Kadidlo navíc obsahuje látky, které potlačují stres a pomáhají nám se vyrovnat s nervovým vyčerpáním, záchvaty paniky a nespavostí.

Vůně kadidla zlepšuje paměť. Ze středověku se zachovala písemnost, která říká, že kadidlo a jeho horký kouř posiluje mysl a hojí všechny rány na těle i duši. Dokonce věřili, že kadidlo je prostředek, díky kterému si můžete prodloužit život.

kadidlo6V Rusku jsou dokonce ve starých klášterech pitné vody napuštěné kadidlem s cílem posílit imunitu a zdraví. Kouřové kadidlo se používalo na léčení pacientů, kteří měli uvnitř sebe „démonů“. Kadidlo fungovalo jako modlitba pro tělo i duši. Pryskyřice navíc při vysokých teplotách uvolňuje biokatalyzátory, které usnadňují myšlenkové pochody vědomí.

Věděli jste o těchto blahodárných účincích kadidla? Vím, že nejvíce je můžete nyní vidět v kostelech, ale někteří je mají i ve svých domácnostech a jejich účinky jsou opravdu úžasné. Vyzkoušíte? Za to nic nedáte.

Tisk