Někteří dospělí by se za své chování k rodičům měli stydět

Po přečtení tohoto příběhu nebudete vědět, jestli se máte smát nebo plakat. Je to velmi smutné sdělení, a věříme, že takových případů je po celém světě tisíce. Někteří lidé se nechávají vykořisťovat vlastními dětmi, které nepomohou ani doma, ani nechodí do práce. Od svých rodičů ale vyžadují maximální komfort.

Kde končí hranice laskavé péče a kdy už je to přes čáru?

Někteří rodiče ani nepoznají, že už jsou se svou péčí přes čáru a jejich děti, které jsou dospělé, by se měly postavit na vlastní nohy. Jednou z nich je Kateryna, které je 59 let a musí pracovat, aby mohla živit své dospělé potomky. Má přitom dvě zaměstnání, pracuje od nevidím do nevidím a její děti vůbec nezajímá, že už by si měla užít zaslouženého odpočinku.

Příběh zveřejnil její bratr, který se nemůže dívat na trápení, kterým jeho sestra Kateryna prochází. Už několikrát ji upozornil na to, že by si měla odpočinout, ona ale neslyší a pořád říká, že přeci má děti. Ano, děti má, ale takové, které už mohly dávno pracovat a své matce pomoci v domácnosti a také s placením některých účtů. Kateryna si za svou situaci může sama. Chodí uklízet kanceláře už více než 12 let a pak letí do druhé práce.

Čtěte také: Chlapci ohromili svět na předškolní talentové show

Přijde z práce a jde uvařit pro svou početnou rodinu

Ani doma jí ale práce nekončí. Když přijde, musí nakrmit svou rodinu, takže ji čeká velké vaření. Kateryna je vdaná 26 let, má dceru a syna. Její manžel už 18 let pije a musí ho občas domů tahat z hospody, proto s jeho pomocí ani počítat nemůže. Aby se o rodinu mohla postarat, musí chodit do dvou zaměstnání. Jak dlouho to ale může starší žena vydržet? V den výplaty přinese domů velké igelitky s jídlem a chystá se na další směnu v domácnosti.

I když je Kateryna velmi unavená, velkou radost ji dělá její vnučka Marta, která také bydlí s ní. Bohužel její dcera začala zneužívat její dobroty a malá Marta často zůstávala se svou babičkou, které tak přibyla ještě další práce navíc. Domů se staré ženě také denně vrací její syn, který bývá nejen hladový, ale také věčně nespokojený. Kateryna ale nikdy nic nenamítá. Její bratr navrhuje, aby své děti odstěhovala, aby se mohly osamostatnit. Člověk sice může být hodný, ale existují hranice, které by se neměly překračovat.