Německý ovčák Proteo zemřel při záchraně lidí v Turecku pod padajícími troskami

Během nedávné katastrofy v Turecku, kdy se zřítila budova v Istanbulu, zemřel čtyřnohý hrdina jménem Proteo. Proteo byl německý ovčák a byl členem týmu pátracích a záchranných psů v Turecku. Jeho práce spočívala v hledání přeživších pod troskami a pomoci s jejich záchranou.

Proteo byl nasazen na místo katastrofy a spolu se svým psovodem pracoval na záchraně přeživších několik hodin. Během té doby pomohl najít několik lidí a byl považován za jednoho z nejlepších záchranářských psů v Turecku. Bohužel v průběhu operace došlo k dalšímu sesuvu a několik trosek se zřítilo na Protea a jeho psovoda.

Proteo byl okamžitě převezen do veterinární kliniky, ale jeho zranění byla příliš vážná a veterináři se nemohli snažit o jeho záchranu. Zemřel během operace na záchranu.

Proteo byl velmi uznávaným psem v oblasti pátracích a záchranných operací a byl považován za hrdinu. Jeho smrt byla velkou ztrátou pro celý tým a pro celou komunitu záchranářů. Mnoho lidí vyjádřilo své smutky a uznání na sociálních sítích a v médiích.

Je důležité si uvědomit, že záchranářské psy jsou velmi důležitou součástí týmu při katastrofách a haváriích. Jejich práce je velmi nebezpečná a náročná, ale díky nim mohou být zachráněni lidé v nouzi. Je nutné zajistit, aby tito psi měli k dispozici nejlepší výcvik a vybavení, aby mohli bezpečně a účinně pracovat.

Proteo a jeho práce jsou příkladem toho, jak důležitá je práce záchranářských psů. Jeho památka bude v našich srdcích jako připomínka jejich hrdinství a obětavosti.

Zdroj: https://www.hitc.com