Německý ovčák si adoptoval osiřelého koloucha a jsou z nich nejlepší přátelé!

Psi jsou neuvěřitelně věrní a mají silné ochranitelské instinkty. Většinou pomáhají lidem nebo jiným psům, ale nebojí se pomoci ani jiným zvířatům, která se ocitla v nouzi.

Tento pes je dospělým německým ovčákem, ale neváhal pomoci raněnému kolouchovi. Rychle se z nich stali velmi dobří přátelé a jejich pouto inspiruje lidi po celém světě. Navíc společně vypadají velmi roztomile!

Starší pes pečuje o malého kolouška

Sarge je 9letý německý ovčák, který nečekaně získal nového sourozence a kamaráda. Majitelka psa Cheryl Stephen přinesla domů osiřelého jelena, kterého našla na cestě. Jednalo se o mládě, které zoufale potřebovalo pomoc. Žena byla velmi překvapená, když na zvíře pes nezaútočil. Právě naopak. Okamžitě se o něj začal starat. Jelínek dostal jméno Pohanka a v rodině již zůstal.

Čtěte také: Zemřel světově uznávaný virolog (†101). Jeho výzkum pomohl k vakcíně proti obrně!

„Bylo na něm něco, co okamžitě zacvaklo a jelen se mu okamžitě líbil,“ řekla Cheryl. „Sarge se chtěl zapojit do všech aspektů Pohankovy péče. Ujal se role jeho ošetřovatele.“ Jelen se rychle zotavil a vyrostl ve zdravého jelena. Serge rád chodil po pozemku a Pohanka ho všude následoval jako jeho malý bratr. Časem jelen vyrostl a již nemohl zůstat v domě. Nastal čas, aby se vrátil do přírody.

Pes i majitel společně pomáhají dalším zvířatům

Pohanka odešel poklidně zpět do lesů, ale Sarge má stále plné tlapky práce. Má kolem sebe totiž mnoho dalších jelenů, o které se musí postarat. Cheryl pokračuje v přijímání a péči o osiřelé a zraněné jeleny. Sarge jí při všech aktivitách následuje a pomáhá. Mnoho zvířat se ze zranění nevzpamatuje, ale majitelka i pes se stále snaží jim pomáhat.

„Ve chvíli, kdy se objevím s jelenem ve dveřích, Sarge vyrazí do akce,“ řekla Cheryl. „Chce zkontrolovat, jak se jim daří, a zběsile je očichává, aby zjistil jejich stav.“ Je úžasné vidět, jak se koloušci cítí v přítomnosti statného ovčáka v bezpečí. Vždy vítají jeho pozornost a péči, kterou jim projevuje. A mnoho jelenů se zotaví natolik, že se mohou znovu vrátit do přírody. Cheryl a Sarge proto dělají velmi záslužnou práci.

Zdroj: pl.newsner.com