David Hampl
16 května, 2022
, ,

Chicho je na první pohled úplně obyčejný německý ovčák. Jeho příběh ale vůbec obyčejný není. Tento pejsek v počátku svého života neměl moc štěstí. Když se ho bývalí majitelé rozhodli zbavit, vysadili ho na opuštěném místě a ponechali zde svému osudu. Tak krutým způsobem vyhnali čtyřnohého kamaráda ze svého života.

https://pukuotukas.com/

Ujala se ho milující žena

Naštěstí kousek od místa bydlela Mary Margarita Landman, 57letá žena s obrovským srdcem. Když uviděla zmateného pejska, který zoufale hledá cestu domů, nemohla ho jen tak nechat bloudit. Vzala ho k sobě a laskavým chováním si brzy získala jeho věrnou a nehynoucí lásku. Život pejska Chicho se od té doby dramaticky změnil, jejich přátelství bylo plné upřímnosti a loajality.

https://pukuotukas.com/

Jelikož Mary Landman byla silně věřící, každý den chodila do kostela – i spolu s věrným kamarádem. Chicho byl zvyklý ležet po celou dobu u jejích nohou, aniž by vydal jakýkoliv zvuk nebo jinak rušil průběh kázání. Bohužel ani dobré věci netrvají věčně, a tak se stalo, že jeho nová majitelka Mary Landman po pěti letech zemřela.

https://pukuotukas.com/

V tichosti truchlil

Když se konal pohřeb, smutný a zlomený Chicho věrně doprovázel rakev své milované paničky. V kostele pak ležel stejně tiše jako za jejího života. Takto zde truchlil celé hodiny. Srdcervoucí fotografie ukazují nešťastného pejska se sklopenýma ušima, jak nejprve sedí a později leží před rakví, zatímco probíhal smuteční obřad.

https://pukuotukas.com/

To, že psi vnímají smrt blízkého člověka, není žádnou novinkou. Ačkoliv nezažívají takovou škálu emocí jako lidé, rozhodně cítí, že něco není úplně v pořádku. Také si dobře uvědomují truchlení ostatních lidí. Byly zaznamenány i případy, kdy pes vycítil přicházející smrt páníčka nejen v jeho těsné blízkosti, ale i na tisíce kilometrů daleko. Na tento prožitek reagovali kňučením, viditelným rozrušením a neklidem. Člověka, který o ně pečuje, berou jako vůdce smečky.

https://pukuotukas.com/

Zdroj: pukuotukas.com

Sdílejte článek