„Nemohu být pyšnější!“ popsal otec dvou synů, kteří se rozhodli pomoci vozíčkáři

V Milwaukee v americkém státě Wisconsin už několik dní za sebou vydatně sněžilo, když jel Daniel Medina se svými syny z města domů. Silnice byly částečně odklizené s pomocí techniky, i tak se jelo špatně a sněhu pořád přibývalo. Na chodnících už bylo takřka 40 centimetrů a zdálo se, že bude sněžit i další noc. V tu chvíli, když Daniel přemýšlel o sněhové nadílce, zakřičeli jeho dva synové, aby okamžitě zastavil auto, ve kterém se blížili k domovu.

Zima uvěznila vozíčkáře doma

Pro staré a nemohoucí lidi je sněhová nadílka v průběhu zimy pohroma, kvůli které jsou na dlouhé dny uvězněni ve svých domovech. Někdy však nezbývá a musí se chopit hrabla a pokusit se odstranit závaly svépomocí, aby si mohli dojít nakoupit nebo k lékaři. Přesně to se stalo i invalidovi, který bydlí nedaleko Medinových na okraji Milwaukee. A právě ve chvíli, kdy se muž na vozíku chopil hrabla, jeli kolem Medinovi. Kluci to tak nemohli nechat!

„Tati, okamžitě zastav!“

Chlapci začali křičet, aby otec okamžitě zastavil auto. Nejprve netušil, co se děje, proč musí hned zastavit. Kluci ve věku 6 a 10 let však nelenili, vyskočili z auta a běželi si pro vlastní lopatu a hrablo, aby muži pomohli. Prochladlí a unavení, ale podařilo se. Netrvalo totiž dlouho a kolem domu již byla dostatečně široká cesta, aby se muž mohl dostat ze svého domu do obchodu pro doplnění zásob a k lékaři. Daniel Medina se dmul pýchou a své syny při práci zvěčnil a pověsil příspěvek na Facebook.

https://www.tudasfaja.com/

Každý den jeden dobrý skutek

Hned po zveřejnění se staly fotografie s příběhem virálními a sdíleli je lidé po celém světě, kteří oceňovali ochotu chlapců i správnou výchovu ze strany Daniela. Podle odborníků navíc má konání dobrých skutků vliv nejen na psychiku a pocity štěstí daného člověka, ale má také enormní dopad na navazování sociálních vztahů, což se chlapcům bude v budoucnosti hodit. To je i poselství, které dává příběh ostatním, jeden dobrý skutek denně totiž pomůže každému jednotlivci i společnosti jako takové.