Nemusíte kupovat novou žehličku. Stačí ji jen dokonale vyčistit díky jednoduchému triku.

Žehlička patří mezi základní spotřebiče v domácnosti, i když s přítomností sušičky již příliš mnoho žen doma nežehlí. Jestli patříte do staré školy a stále vše žehlíte, musíte o své zařízení také dobře pečovat. To zahrnuje také pravidelné čištění, kterým prodloužíte životnost žehličky a zajistíte, že bude správně pracovat. Podívejme se, jak to můžete udělat jednoduše bez chemických prostředků.

Vyčistěte nádržku na vodu

Největším nepřítelem žehličky je tvrdá voda. Právě díky ní se v žehličce vytvoří vodní kámen, který ji ničí. Zbavit se ho můžete v nádržce na vodu, když do ni nalijete čtvrt šálku bílého octa. Potom spusťte žehličku na nejvyšší teplotu. Nechte přístroj zapnutý, dokud se ocet nevypaří. Jestli nemáte rádi silnou vůni octa, můžete přidat pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje.

https://genialne.pl/

Jak efektivně vyčistit žehlicí plochu?

Na žehlicí plochu můžete ošetřit multifunkčním přípravkem WD-40. Až bude žehlička studená a odpojená ze zásuvky, můžete začít s ošetřením. Nastříkejte WD-40 na celou plochu a hadříkem rozetřete. Nakonec odstraňte zbytky přípravku a otřete plochu do sucha. Přípravek můžete také nastříkat na hadřík a na pár minut ho položit na žehlicí plochu. Metoda bude fungovat stejně.

Čtěte také: Nejenom oblečení. Vyprat lze také rohožku, boty nebo dětské hračky

Nezapomínejte na parní otvory žehličky

Každá žehlička má otvory pro únik páry. Ani na ně nesmíte při čištění zapomínat. Stačí, když k tomu použijete obyčejnou vodu a vatové tyčinky. Každý otvor musíte vyčistit zvlášť, což zabere nějakou dobu, ale rozhodně byste tento krok neměli přeskakovat. Jestli voda nepomůže, můžete použít WD-40 k odstranění nečistot a mastnoty.

https://genialne.pl/

Jak vyčistit hodně spálenou žehličku?

Stačí pouhá chvilka nepozornosti a budete mít zcela spálenou žehlicí plochu žehličky. Taková nečistota je velmi odolná, ale nemusíte zoufat. Smíchejte dvě lžičky jedlé sody a jednu lžičku vody. Hustou pastu naneste na popálená místa a nechte 15 minut působit. Po uplynutí této doby stačí plochu jen jemně vydrhnout. Dávejte si pozor, abyste povrch nepoškodili.

Zdroj: genialne.pl