David Hampl
8 února, 2022
, ,

Někteří rodiče bohužel dělají všechno, co mohou, někdy ale ani to nestačí k záchraně života jejich dítěte. Tragédie se přitom může stát během několika vteřin, stačí se jen pro něco otočit a dítě spolkne různé předměty, které se dostanou do trávicího ústrojí. Nenechávejte své děti například u televizních obrazovek s dálkovým ovladačem v ruce.

Incident se odehrál v říjnu 2020 v Texasu

Trista, maminka malinké holčičky, vůbec netušila, proč se začalo její dítě chovat jinak než normálně. Připadalo ji, že ji skolila chřipka, a proto se raději rozhodla navštívit lékařku, aby se ji svěřila se svými obavami. Lékařka předepsala pouze léky na nachlazení a dále to neřešila. Až později si maminka všimla, že v dálkovém ovládání od televizi chybí jedna baterie.

Rozhodla se vyrazit do nemocnice, kde malé holčičce udělali rentgen, který její obavy potvrdil. Byla provedená urgentní operace, aby se baterie dostala z jejího malého tělíčka. Tím ale boj o život rozhodně neskočil. Trista si byla jistá, že bude všechno v pořádku, ale oběma se svět obrátil naruby. Baterie se totiž začala v těle dívenky rozkládat.

Vnitřní zranění byla neslučitelná se životem

Předmět se začal pomalu rozkládat, látky, které baterie obsahuje, jsou chemického rázu a v průdušnici vznikla píštěl. Mnozí rodiče ale berou spolknutí baterie na lehkou váhu, přitom to patří mezi ta největší nebezpečí v domácnosti. Baterie uvnitř těla začala velmi rychle působit a v jícnu se udělala díra, kudy se vzduch dostávat do míst, kde být neměl.

Byla znovu provedena operace, ale děvčátko se bohužel nepodařilo zachránit. Zoufalá matka se pak rozhodla sdílet svůj příběh s ostatními rodiči, aby ostatní mohli sledovat, jak málo stačí k tomu, abyste přišli o milované dítě. Informovanost rodičů je v tomto případě velmi důležitá. A nezáleží na tom, jestli dítě spolkne malou baterii nebo například kousek obyčejné pastelky.

Sdílejte článek