Neštěstí v Bratislavě: Osmnáctiletý student založil požár ve škole! Sám v plamenech zemřel.

V ranních hodinách došlo k nešťastné události na jedné z bratislavských středních škol pro nadané studenty. Devatenáctiletý student, který byl popsán jako bezproblémový a měl v příštím roce dokončit studium, zahynul při požáru, který sám založil.

Nejdříve se zúčastnil řady požárů na ulici, kdy podpálil několik aut, následně rozbil okno školy a vnikl dovnitř. Tragická událost pokračovala založením požáru na prvním nadzemním podlaží budovy, kde si student sám vzal život.

Tuto událost potvrdila místní policie. Vyšetřování začalo poté, co byli policisté vysláni k požáru více motorových vozidel v soukromé oblasti firmy na blízké ulici. Tam bylo objeveno šest zapálených vozidel a dalších osm vozidel před areálem firmy. Policisté byli následně povoláni k škole, kde objevili tělo studenta po uhašení požáru.

Čtěte také: Přineslo Vaše dítě domů vši? Zde je účinný trik, díky němuž si s nimi jednoduše poradíte!

Zástupce kraje v oblasti zdravotnictví potvrdil, že na budově vznikly značné škody, ale v tuto chvíli to považuje za vedlejší. Práce na místě činu pokračovaly až do sobotního odpoledne, kdy odborníci poskytovali psychologickou pomoc.

Ukázalo se, že mezi touto událostí a jiným zločinem, který se odehrál minulý rok, existuje nešťastná souvislost. Jiný muž, který navštěvoval stejnou školu, zabil v říjnu předchozího roku dva muže před místem, které často navštěvovali členové komunity LGBTI+. Tato skutečnost posiluje tragický kontext události a zdůrazňuje potřebu intenzivnější podpory pro bezpečnost a duševní zdraví studentů. Jak škola, tak i širší komunita nyní čelí otázkám a výzvám, které tato spojitost před ně postavila. Vzniká tak prostor pro hlubší diskuzi a reflexi týkající se bezpečnosti a ochrany studentů na školách a v komunitách.