Neustále mě na zahradě trápil plevel, který ničil všechno okolo sebe. Potom mi kamarádka poradila tyto triky a po plevelu už není ani stopy!

Jaro je období, kdy vše kvete a zelená se, ale samozřejmě je to i čas, kdy si začínáme upravovat zahrady. Ať už máte okrasnou zahradu s různými druhy květin nebo spíše ovocnou a zeleninovou zahradu, tyto rady určitě oceníte.

záhrada 1[hana-code-insert name=’google‘ /]Vytrhávání plevele je věc, kterou nemá rád snad nikdo. Pokud se jí chcete zbavit úplně, nemusíte vždy použít pouze chemikálie, které si zakoupíte v obchodě a květinářstvích. Zcela Vám postačí věci, které máte běžně doma. Nepoškodit květiny chemikáliemi je pro zahrádkáře jedna z nejdůležitějších věcí při odstraňování plevele. S těmito pomůckami se takové příhody již nemusíte více bát.

Jedlá soda

záhrada 2Pokud se i Vám vyskytuje plevel zejména v prostorách mezi dlaždicemi, posypte toto místo jedlou sodou. Tato jednoduchá metoda zabrání růstu různého plevele, například pampelišce. Je to proto, že jedlá soda obsahuje sodík, který plevel přímo nesnáší.

Sůl

Do nádoby nalijte dva šálky vody a nasypte jeden šálek soli, tuto směs přiveďte k varu. Následně nalijte přímo na plevel a na místa kde se nejčastěji vyskytuje.

Ocet

Vezměte si láhev, do které nalijte ocet. Nastříkejte na plevel nebo na trávu, které se chcete zbavit. Ocet nastříkejte zejména na nejnižší část rostliny, takto se účinně a rychle zbavíte nechtěného plevele od kořene.

Tento proces je dobré opakovat pár dní, dokud se růst plevele zcela nezastaví. Dejte však pozor, abyste ocet nenastříkali i na další rostliny.

Vodka

záhrada 3[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Dalším jednoduchým trikem, jak odstraníte plevel, je použít vodku. Do nádobky nalijte jeden decilitr vodky, tekuté mýdlo a dva šálky vody. Vše pořádně smíchejte tak, aby se tekutiny spojily. Tuto směs je nejlepší používat zejména tehdy, když je venku slunečný den.

Na plevele, které rostou přímo na slunečním světle, tato směs působí nejlépe. Alkohol a mýdlo, které je ve směsi obsaženo, vytvoří na plevelu voskový povlak, který slunce usuší a následně tedy vysuší i celou rostlinu, aniž by na stejném místě vyrostla znovu.

Noviny

Do mokré hlíny, kde se nachází plevel umístěte vrstvu novin, zasypte mokrou hlínou a opět dejte vrstvu novin. Tato technika se postará nejen o skvělý kompost, ale i příznivé podmínky pro žížaly. Navíc budete mít plusové body za recyklaci.

Kukuřičná mouka

záhrada 4Pokud posypete svou zahradu na místech, kde se nachází plevel, kukuřičnou moukou, zabráníte tak opětovnému růstu plevele. Tento trik však používejte až tehdy, když budete mít všechny květiny a keře vysazeny, abyste nepoškodili ostatní rostliny.

Krásná zahrádka před domem nebo za terasou je pro každého z nás pastva pro oči. Ať už jste srdcem zahrádkář, nebo si jen rádi ve Vaší zahrádce posedíte, určitě tyto triky oceníte, tak je neváhejte vyzkoušet!