Někdo chce hubnout a pořád se mu to nedaří, a někdo po týdnu má několik centimetrů méně. Někdy je na vině fyziologie, ale často důvodem je samotný přístup k hubnutí. Ztráta hmotnosti o několik kilogramů během několika dnů je možná i bez sníženého příjmu. Diety jsou určeny k spalování tuků, ale to, že máte baculaté tváře, ještě neznamená, že máte nadbytek tuku. Na vině nejsou ani těžké kosti. Důvodem je metabolismus vody a rovnováha soli v těle.
Čaj, který vám pomůže
Správná výživa eliminuje mastné, smažené a příliš slané potraviny. Sůl je něco, co dokonce vegani odmítají. Ve stravě průměrné osoby, její příliš mnoho, je to nepřirozené. Důsledky jsou následující:
- sůl je nutná k tomu, aby absorbovala vodu
- když je příliš mnoho soli, voda začne přetrvávat
- Objevují se otoky.
Vzhledem k nerovnováze vody a přebytečné vody v těle je tuková vrstva nerovnoměrně zvýšena, objeví se celulitida. Tento typ obezity není neobvyklý a boj je poměrně jednoduchý. K tomu potřebujete přírodní diuretika. Odstraňují přebytečnou tekutinu z těla, uvolňují otoky a regulují metabolismus vody. V těle můžete mít až 4 litry přebytečné tekutiny. Můžete jej sáhnout po osvědčeném přírodním receptu.
Co vám pomůže při odvodnění?
Citron, zázvor, zelený čaj a meloun jsou dobré, ale ne dost na to, abyste se s tímto úkolem dokázali vyrovnat rychle. K tomu je vhodný bobkový list. Na čaj, který vás zbaví přebytečných tekutin v těle, si připravte:
- 800 ml vody
- 1 skořice
- 3 lžíce zeleného čaje
- 1-2 bobkové listy
Vařte vodu a přidejte do ní všechny přísady. Ponechte je 15 minut v páře, zakryjte misku víčkem. Hotový čaj sceďte a pijte se 3x denně a to, ráno na lačný žaludek, po snídani a před spaním. Setrvejte v pití 1 týden a tuto kůru není dobré konzumovat pořád, udělejte si tedy pauzu. Zelený čaj a bobkové listy jsou diuretika a skořice je potřebná pro chuť. Její vůně uklidňuje i brutální chuť k jídlu. Čaj tak chrání před přejídáním, urychluje metabolismus a odstraňuje přebytečnou vodu z těla. Jeho pikantní chuť vás jistě potěší.
Jak si vypěstovat bobkový list
Bobkové listy dodávají našim polévkám a dušeným masům svou esenci a vůni, ale přemýšleli jste někdy, jak pěstovat bobkový strom. Koření je tak běžné, že je snadné zapomenout, že listy jsou z rostoucího stromu. Tento stromek je původem ze středomořské oblasti. Strom je považován za jeden z nejstarších pěstovaných dřevin. Stromky by měly být vysazeny v dobře odvodněné půdě se začleněním velkorysého množství kompostu. Stromy mohou být uchovávány v menším růstovém návyku, pokud jsou pěstovány v nádobě, což vám také umožní to, že budete moci vzít rostlinku v zimě domů. Výsadbu stromů je nejlepší provést brzy na jaře. Bobkový list můžete pěstovat buď jen jako okrasnou dřevinu, nebo jako součást kulinářského arzenálu. Pěstování bobkového listu je možné z řízků. Řezy by měly být odebírány v pozdním létě. Chraňte svůj bobkový list před silnými větry, které poškozují slabé dřevo. Umístěte hrnkovou rostlinu v oblasti, kde se teploty pohybují v rozmezí od 7 do 17 ° C a kde praží sluneční světlo z jižního nebo východního směru.
Z bobkového listu vytvoříte nejen čaj na odvodnění
Listy mohou být sklizeny kdykoliv, ale nejlepší chuť bude z větších, zralých listů. Listy nechte vyschnout a rozdrťte je nebo použijte celé, ale než budete podávat jídlo, odstraňte je. Listy jsou běžnou přísadou v české kuchyni. Stojí za to se to naučit, jak si takový stromek vypěstovat, budete tak mít vždy čerstvé koření nejen do čaje. Pokud se tedy cítíte, že byste potřebovali i vy nějakou kůru na odvodnění, pak vyzkoušejte zmíněný recept, který vám jistě pomůže. Nebo máte také nějaký svůj recept?