Neuvěříte, co se stane s vaším tělem, pokud se nebudete sprchovat. Pozor na bod č.2!

Pokud musíte v letních měsících cestovat městskou hromadnou dopravou, možná vás napadne, zda se někteří Češi vůbec někdy sprchují a používají deodoranty, antiperspiranty či parfémy. Příčinou této otázky bývá často pocit, že kvůli všudypřítomnému zápachu asi brzy omdlíte.

Lidé, pro které je sprchování a osobní hygiena jen ztrátou času, asi mnohdy ani netuší, jak nejen nepříjemný, ale také nebezpečný pro ně tento zlozvyk je. Projevy nedodržování pravidel osobní hygieny na sebe nenechají dlouho čekat – tělo nepříjemně zapáchá, vlasy jsou mastné a pokožka začne pomalu praskat. Důvodem je, že všechny nečistoty zůstávají na jejím povrchu.

Jak často se mýt?

Průzkumy ukazují, že každodenní sprchování považuje za velmi důležité a samozřejmé 8 z 10 Čechů. Mnoho z nich uvádí, že svůj den začínají právě ranní osvěžující sprchou, která dodá tělu energii a pocit čistoty. Můžeme opravdu říct, že sprchování jedenkrát denně by měl být jakýsi hygienický základ každého člověka. Výjimkou jsou pouze miminka, jejichž pokožka je ještě příliš citlivá a každodenní koupání by ji mohlo poškodit. Proto lékaři doporučují malé děti koupat pouze jedenkrát až dvakrát týdně.

Čtěte také: Bizarní snímky, kterým porozumíte až po několika vteřinách

Nutnost každodenního sprchování je jasná, ale mnoho lidí, především žen, se zabývá také otázkou, jak často by si měli mýt své vlasy. Jako nejvhodnější se ukazuje mytí vlasů dvakrát týdně, výjimkou mohou být pouze velmi suché a jemné vlasy, které se mohou mýt méně často.

Ráj pro bakterie a plísně

Pravidelná osobní hygiena je nezbytná, neboť každým okamžikem se na naší pokožce objevují nové a nové bakterie a plísně, které pokud se přemnoží, mohou mít velmi negativní vliv nejen na to, jak nás bude vnímat naše okolí, ale i na naše zdraví.

Pokračování článku na další stránce