Neuvěříte, kolik klíšťat měl na sobě tento nebohý pes

Klíšťata jsou velmi nebezpečná a všichni to víme. Bohužel neútočí pouze na nás, ale také na zvířata. Proto musíte své psi každý rok chránit. Stejně jako očkování a odčervení se jedná o základní ochranu, kterou musíte zajistit svému chlupatému příteli. Ne každý chodí pravidelně k veterináři a pečuje o své zvíře. Belle z Jižní Afriky je toho důkazem, protože se o ni již dlouho nikdo nestaral.

Fenka byla na pokraji smrti

Když tuto milou fenku našel někdo na ulici, vypadala trochu zvláštně. Po celém těle měla hrbolky a mohlo se zdát, že se jedná o nějaké nádory nebo projev nemoci. Ve skutečnosti se jednalo o stovky klíšťat, které se usadili na jejím těle. Vzhledem k tomu, že se o ni nikdo nestaral, neměla nikoho, kdo by jí klíšťata vyndat. Něco takového jste ale ještě neviděli.

cz.lovely-animals.com

Klíšťata se držela hlavně kolem jejích očí a měla je všude na uších. Vysála z fenky tolik krve, že byla chudokrevná a téměř nemohla chodit. Navíc byla podvyživená a dehydrovaná. Veterináři neměli snadný úkol, ale okamžitě se pustili do záchrany této krásné fenky. Jedno klíště po druhém odstranili, nasadili léky a dopřáli Belle dostatek vody i výživy.

Nyní se jí vede dobře a má skvělý domov

Kromě odstraňování jednotlivých klíšťat veterináři použili také léky pro paralyzaci klíšťat, takže se mohli zbavit každého z nich mnohem rychleji. Jakmile se Belle těchto parazitů zbavila a pořádně se najedla, byla na tom ihned mnohem lépe. Potom už jen stačilo, aby ve správné péči někdo pokračoval. Adopce se proto stala hlavním cílem pro její budoucnost.

https://www.facebook.com/clawsouthafrica

Nyní již Belle vypadá znovu jako naprosto zdravý pes, který toužil po nové rodině. Žena, která ji zachránila z ulice a celou dobu o ni pečovala, si ji nakonec také adoptovala. Fenka jí ukradla srdce, takže se jí rozhodně zachránit ještě jednou. Belle byla velmi blízko smrti, ale díky správnému zásahu je nyní zdravá, šťastná a žije v milujícím domově.

https://www.facebook.com/clawsouthafrica

Zdroj: cz.lovely-animals.com