Neuvěřitelná síla dvojčat: Své sestře zachránila život

Dvojčata mají odjakživa zvláštní pouto. Říká se, že dvojčata jsou propojena, stejně vnímají i cítí.

Příběh dvojčat je zvláštní tím, že jedno zachránilo život druhému ještě před narozením. Kdyby Poppy McBrideová nevyslala lékařům „nouzový signál, její sestra Winnie by zemřela.

Leah McBrideová a její manžel Austin s nadšením očekávali narození svých dvojčat v lednu 2019. Ve 21. týdnu těhotenství však lékaři zjistili, že plody mají tzv. transfuzní syndrom dvojčat , což znamená, že, jsou spojeni cévami, přičemž jeden je „dárce“ a druhý přijímá veškerou výživu.

Čtěte také: Muž pil 12 piv denně. Když se rozhodl přestat, nastala obrovská změna v jeho životě

scarymommy.com

V tomto případě byl rozdíl ve velikosti obou plodů 48 %, a proto lékaři matce doporučili, aby Poppy potratila a zvýšila tak pravděpodobnost přežití druhé dcery. Lékaři se obávali, že menší plod, který předával veškerou výživu své sestře, zemře na selhání srdce.

Doktoři zasáhli

Když však Leah ve 27. týdnu těhotenství praskla plodová voda, lékaři uznali, že je na porod ještě brzy, a pokusili se porod pomocí léků oddálit . Ve 31. týdnu však Poppy klesla srdeční frekvence a nevykazovala žádné známky zlepšení, takže lékaři byli nuceni těhotenství ukončit.

Holčičky se narodily 24. května 2019 a lékaři byli překvapeni, že Poppy je naprosto zdravá, přestože je menší než její sestra. Winnie , vážila půldruhého kilogramu, byla ale ve vážném ohrožení života. Neměla ještě vyvinuté plíce a byla okamžitě převezena na jednotku intenzivní péče.

tyla.com

Podle lékařů Poppy zachránila své sestře život, protože kdyby čekali déle, Winnie by nepřežila.’Poppy měla slabý srdeční tep a holčička musela být porozena, když se ale narodila, byla naprosto v pořádku.

Lékaři se domnívají, že Poppy vysílala ‚signály zachraňující život‘, protože si myslela, že její sestra nepřežije, pokud se brzy nenarodí. Když bylo Winnie 14 dní, musela podstoupit operaci, aby se odstranila nahromaděná tekutina z jejího mozku,


tyla.com

Leah dodala: „Poppy se o Winnie stále stará, i když je mnohem menší než Winnie. Od té doby holky hodně vyrostly a oběma se daří dobře. Podle Leah jsou velmi inteligentní a tříletá Winnie už říká básničky zpaměti“.

tyla.com