Neuvěřitelně dojemný příběh! Toto je dívka, která svého dědečka neopustila! A nejenom jeho. Sama přiznává, že poznala mnoho milých lidí. I když je věkově o hodně mladší, skvěle si s nimi rozuměla. S kým? -
Menu

Neuvěřitelně dojemný příběh! Toto je dívka, která svého dědečka neopustila! A nejenom jeho. Sama přiznává, že poznala mnoho milých lidí. I když je věkově o hodně mladší, skvěle si s nimi rozuměla. S kým?

Přátelství, láska a podpora jsou jedny z nejdůležitějších náplní plnohodnotného života. Své o tom ví i tahle žena, která vypráví o svém dětství a svém vřelém citu ke svému dědečkovi. Navštěvovala ho i na úkor svých kamarádů a přinesla radost do srdcí mnoha lidí.

Vrstevníci nejsou všechno

Dívčin příběh začíná tím, že svůj čas ráda trávila návštěvami svého dědečka. Každou sobotu za ním chodila, aby si vyšli na již tradiční sobotní vycházku. Zmiňuje, že její maminka z toho ne vždy byla úplně nadšena – obávala se, aby se dívka příliš neodcizila stejně starám kamarádům.

Jejich sobotní procházka se nikdy neobešla bez návštěvy dědečkových kamarádů, kteří pobývali v domově důchodců. Moudrý muž věděl, že samota může být zničující a nikdy na své blízké nezapomněl. Svoji milovanou vnučku se snažil naučit stejným hodnotám:

  • věrnosti
  • štědrosti
  • skromnosti
  • a ochotě

Starý muž svoji vnučku učil, že lidský kontakt a lidský zájem je důležitý – i pro ty staré a nemocné. Říkával jí: „Když člověk navštěvuje nemocných, dodává jim sílu žít.“ Tohle je věta, která se dívce vryla do paměti jako nic jiného.

Správná parta

V ženiných vzpomínkách se objevují i obyvatelé domova důchodců, za kterými každou soboru chodila – a to i přesto, že to pro ni byli úplně cizí lidé. Samozřejmě tam bylo nesčetně lidí, ale tahle parta se jí zaryla do paměti nejlépe:

  • Kuchtík John
  • Pokračujte ve čtení článku na další stránce

    1
    2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Kamera na chodbě zachytila velké drama. Na schodišti nebylo instalováno…

Kamery na chodbách jsou zde hlavně proto, aby hlídaly naši bezpečnost a aby mohly pomoci odhalit různé trestné činy, nebo…
ZE ŽIVOTA

Tato rodina moc chtěla psa. A tak se vydala do…

Mít psa není dnes až tak nic výjimečného. Někteří ho mají jako člena své rodiny, jiní ho mají zase jako…
ZE ŽIVOTA

Cyklista během svého výletu uviděl ležícího psa, který v zubech…

Muž se jel projet na kole a když vyjížděl tak rozhodně nečekal, co ho na jeho cestě potká. K čemu zde…
ZE ŽIVOTA

Jednoho dne uviděl muž své sousedy, jak vyklízejí svůj dům,…

Že se lidé stěhují třeba za partnerem nebo partnerkou, že se stěhují za prací, nebo třeba z bytu do domu, to…
ZE ŽIVOTA

Tyto děti se narodily předčasně a lékaři měli co dělat,…

Každé těhotenství by mělo v ideálním případě trvat kolem 9 měsíců. Bohužel se mohou objevit i komplikace a v tom případě dojde…
ZE ŽIVOTA

Tohle bylo opravdu šokující. Na kameru bylo zaznamenáno, jak velmi…

Zabezpečit dům tak, aby zde malým dětem nehrozilo nebezpečí, je důležitým úkolem každého rodiče. Přesto může stačit jenom malá chvilka…