Neuvěřitelně dojemný příběh! Toto je dívka, která svého dědečka neopustila! A nejenom jeho. Sama přiznává, že poznala mnoho milých lidí. I když je věkově o hodně mladší, skvěle si s nimi rozuměla. S kým? -
Menu

Neuvěřitelně dojemný příběh! Toto je dívka, která svého dědečka neopustila! A nejenom jeho. Sama přiznává, že poznala mnoho milých lidí. I když je věkově o hodně mladší, skvěle si s nimi rozuměla. S kým?

 • Babička Elisa
 • Písničkář Simon
 • a Šklebík Viktor
 • Naprosto jasně si vybavuje i jejich přezdívky – to proto, že k nim přesně seděly.  John byl nadšený kuchař, Elisa byla jemná stařenka jako z pohádky, Simonův zpěv rozveseloval nejen sobotní návštěvy a Viktor se sice na všechno ušklíbal, ale bylo na něm vidět, že je mezi nimi rád.

  Ne vždy je veselo

  Čas ubíhá překvapivě rychle a uběhl tak i hodné vnučce a milému starému pánovi. Jednoho dne dědeček onemocněl a jeho stav byl natolik vážný, aby byl hospitalizovaný do nemocnice. Z mladé dívky byla již mladá žena, ale sobotní procházka jí chyběla stejně, jako kdyby byla tou malou holčičkou jako kdysi.

  Vzpomínala na svého dědečka a na to, co ji celý život učit. Najednou se jí vybavila jedna z jeho moudrých rad „Nikdy nedovol, aby cokoli bránilo důležitým věcem v tvém životě.“

  Najednou mladá žena věděla, co s volným sobotním odpolednem. Využila příležitosti a vyrazila na místo, kde ji vždy rádi viděli – do domova důchodců, kde žili dědečkovi kamarádi. Nepřinesla jim sice dobré zprávy – dědečkova nemoc všechny zarmoutila, ale i jim její návštěva udělala radost. Dívce se také trochu ulevilo – především tím, že viděla, jak ostatní při její návštěvě pookřáli.

  Když nastal čas se rozloučit

  Jak zdrcující byl pro ženu pocit, když se vrátila domů a čekala na ni zpráva, že se zdravotní stav jejího dědečka zásadně zhoršil! Lékaři řekli svůj ortel – dědečkovi zbývá týden života.

  Při jedné z návštěv seděla vnučka u postele svého dědečka a s velkým žalem se s ním loučila. Pro starého muže byl každý nádech nepřekonatelnou námahu.

  Najednou se otevřely a dveře a sestra dovnitř nesla velkou spoustu květin. Na otázku, odkud se květiny vzaly, jen odpověděla, že měl starý pán návštěvu. Netrvalo dlouho a dveře se otevřely podruhé – a nestál v nich nikdo jiný než dědečkova skvělá parta z domova důchodců. John, Elsa, Simon i Viktor nenechali svého kamaráda na holičkách a přišli ho navštívit v nejtěžší chvíli jeho života. Elsa s sebou dokonce vzala i své dvě vnučky – Anne a Joyce.

  „Tak kde je ten večírek?“ ozvalo se od návštěvníků, a ačkoliv to pro dědečka nebylo snadné, nemohl jinak než se usmát. Atmosféra byla úžasná – John přinesl výborný koláč, který sám pekl, Simon začal hrát na kytaru a za chvíli zpíval celý pokoj. Odpoledne uteklo jako voda.

  Jaké bylo překvapení, když se dědečkův stav začal v dalších dnech zlepšovat! Radost a štěstí, ve které už nevěřil. Lékaři si mezi sebou mumlali něco o zázracích, když jej propouštěli zpátky domů. Vnučka s dědečkem ale ví své – to ta krásná návštěva mu vrátila sílu žít.

  Pokračujte ve čtení článku na další stránce

  1
  2

  Líbil se vám článek?

  Tisk
  ZE ŽIVOTA

  Naše životy se mohou změnit nejenom ze dne na den,…

  V současné době je to tak, že se lidé do rodičovství příliš neženou. Jejich rodiče již začínají být nervózní a mají…
  ZE ŽIVOTA

  Kdo je tou nejdůležitější osobou ve vašem životě? Není to…

  Máma, maminka, mamina, mamča, mamka i mamulka. To je jen několik označení pro osobu, která nám dala život, pro osobu,…
  ZE ŽIVOTA

  Pamatujete, jak se žilo v 70. a také v 80.…

  Třeba jste tuto dobu zažili, třeba jste se narodili až později. Ať tak nebo onak, je zajímavé ohlédnout se zpět…
  ZE ŽIVOTA

  Přesvědčte se o tom, že mateřská láska nezná hranic! Žena…

  Mateřská láska je to, co spojuje všechny savce. Každá maminka, která svého potomka kojí, si k němu vytvoří velice silný vztah.…
  ZE ŽIVOTA

  Nebudete věřit tomu, co jedna žena udělala pro zraněného psa.…

  Jedno známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V České republice to platí zcela jednoznačně, neboť psi jsou u…
  ZE ŽIVOTA

  Tohle musíte vidět! Tento mladý muž si zaslouží obdiv nás…

  Tohle je dojemný příběh chlapce, který miluje svoji babičku. Ta se o něj starala, když byl malý, on ji teď…