Neuvěřitelný nápad v péči o pokojové květiny. Díky tomuto geniálnímu způsobu zavlažování Vám budou pokojové fialky kvést celý rok!

Pokojové fialky kvetoucí po celý rok? Miluji pokojové fialky a mám je ve třech místnostech ze čtyř, které se nacházejí v mém bytě. Jsou překrásné, když kvetou, a i když nekvetou, dá se na ně dívat, protože jejich zelené listy zpříjemňují prostor tak, či tak. No, jak dosáhnout, aby bylo i jedno i druhé? Máme návod jak na to!

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Čtěte také: Potřebujete recept na štíhlost? Pak si připravte tento chutný a zdravý salát!

Mezi květináři, nebo lidmi, kteří květem rozumějí, pojem „zavlažovací knot“ není ničím novým. No pro běžné lidi, kteří se týden co týden trápí s myšlenkou, zda zalili květiny, případně kdy je zalili, je to přímo revoluční záležitost. Ještě jste o tom neslyšeli? Tento způsob zavlažování se stal skutečným hitem zejména v domácnostech, kde se neustále zapomíná na zalévání pokojových rostlin. Za zmínku stojí také fakt, že zavlažovací knot je vhodný pouze pro ty rostliny, které mají rádi vzdušnou půdu. Majitelé pokojových fialek proto tento způsob nejenže využívají, ale přímo ho milují. Zkušení pěstitelé tvrdí, že právě díky zavlažovacímu knotu jsou jejich kudrnaté krásky svěží a kvetoucí po celý rok. No a co je nejdůležitější, pro zavlažovací knot nemusíte nikam chodit. Levně a rychle si ho vyrobíte doma.

Náš tip: Zavlažovací knot není určen výlučně pro fialky, je však pro ně osvědčený. Avšak pokud máte rostliny, které mají rádi lehkou a vzdušnou půdu, můžete zavlažovací knot vyzkoušet i na nich.

Na výrobu zavlažovacího systému budete potřebovat tyto čtyři věci:

  • skleněnou láhev (z piva nebo vína)
  • vyšší pohár
  • kousek ochranné síťky na okna
  • knot (provázek, který dobře saje vodu)

Postup výroby zavlažovacího systému je jednoduchý

Opatrně si odřízněte hrdlo skleněné láhve. Vystřihněte si přiměřený čtvereček z ochranné síťky proti komárům, kterou běžně koupíte v zahrádkářských potřebách. Do středu čtverečku udělejte malý řez.

Na provázku udělejte uzel tak, aby Vám vznikla malá smyčka. Tento uzel pak opatrně prostrčte přes řez v síťce. Řiďte se obrázkem.

Do širší části odříznutého hrdla z láhve vložte síťku s provázkem tak, aby do úzkého hrdla vešla visící část provázku. Uzel, nebo smyčka musí zůstat nad síťkou v širší části láhve.

Do širší části láhve pak vložte hlínu i s fialkou. Příliš ji do láhve nezatlačujte, aby mohla půda dýchat.

Do širší části láhve pak vložte hlínu i s fialkou. Nepřitlačujte, aby mohla půda dýchat.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Tento jednoduchý systém Vám pomůže zapomenout na nešťastné dny, kdy jste při pohledu na své fialky zjistili, že jste je zapomněli zalít. A navíc Vám zajistí nepřetržité květení květu. Důležité je, aby provázek, který použijete nebyl vyroben pouze z umělých vláken. Voda by se totiž do půdy nedostala a květiny by zůstaly suché. Ideální je, pokud je provázek vyroben z přírodního materiálu v kombinaci s umělým. Když bude v provázku část materiálu i z umělých vláken, nevadí. Alespoň se přírodní materiál rozloží pomaleji.

Pro inspiraci při jednoduché výrobě se podívejte i na video návod.