Neuvěřitelný příběh tragédie jednoho muže, která však přinesla život dalšímu člověku

Tento příběh se odehrál v roce 2018 ve Spojených státech amerických a nadále působí jako příklad toho, jak obrovský význam má dárcovství orgánů. Jméno hrdiny tohoto příběhu bylo Cletus Schnieders a jednalo se o jednačtyřicetiletého muže se třemi dětmi.

Nečekaná tragédie

Během večeře se svou ženou Cletus náhle přestal odpovídat na otázky a zkolaboval. Vyděšená manželka zjistila, že mu hrdlo zablokoval kus jídla a nemůže dýchat. Okamžitě přivolala záchrannou službu, která muže odvezla do nejbližší nemocnice. Ačkoliv lékaři zápasili o jeho život, po dvou dnech na jednotce intenzivní péče Cletus bohužel zemřel.

Dárce a příjemce

Ukázalo se, že Cletus chtěl být dárcem jak tkání, tak i orgánů, a lékaři v nemocnici začali okamžité zjišťovat, kterým lidem by jeho orgány mohly zachránit život. Již po několika hodinách od Cletusova úmrtí byl znám muž, který nutně potřeboval játra. Jednalo se o otce čtyř dětí, který byl vyzván, aby se okamžitě dostavil do nemocnice k provedení zákroku. Neuvěřitelné na celé této situaci bylo, že se tento muž do registru potřebných zapsal pouze pár hodin před tím, s tím, že se ukázalo, že ze seznamu 156 čekajících byl jediným vhodným příjemcem.

Čtěte také: Zdravotní stav Bruce Willise se stále zhoršuje!

Když se Cletusovo tělo připravovalo na převoz na sál, kde měl být proveden transplantační zákrok, udělali mu na nemocniční chodbě čestný špalír jak zástupci personálu nemocnice, tak také členové jeho rodiny, přátelé a v neposlední řadě také malí basketbalisté, které trénoval.

Nový život a noví přátelé

Ačkoliv je tento příběh sám o sobě tragický a znamená ztrátu milovaného člověka, je to rovněž příběh naděje a nového začátku, protože dvanáctihodinová operace byla úspěšná a organismus příjemce transplantovaný orgán přijal. Muž tak tedy nepřišel o život a jeho početná rodina o milovaného otce a manžela.

Po rekonvalescenci kontaktoval vděčný příjemce Cletusovu rodinu, aby jim vyslovil svou lítost nad jejich ztrátou a také své poděkování. Možná v to ani nedoufal, ale rodina dárce jej velice vřele přijala mezi sebe a brzy se z nich stali dobří přátelé. Společně se dokonce po čase vydali poděkovat také personálu nemocnice, pro které to bylo velkým zadostiučiněním.

Je otázkou, jestli může implantát vyvolat nějaké změny dosavadního vzhledu nebo chování příjemce. Jak ale příjemce z tohoto příběhu sám uvádí, po zákroku mu začaly rychleji růst vousy a také se mu změnily chutě a stejně jako Cletus začal mít v oblibě pálivá jídla. Cletusova rodina zase dodává, že jejich kontakt s příjemcem části milovaného člena jejich rodiny jim pomáhá mírnit jejich stesk.