David Hampl
24 listopadu, 2019

Pro velké množství lidí patří svatba mezi nejdůležitější okamžiky v jejich životě. Jsou ochotni udělat vše proto, aby na tento den nikdo nezapomněl. Obzvláště pro ženy je svatba opravdovou srdcovou záležitostí, pro kterou jsou schopné udělat cokoliv, třeba i pracovat ve dne v noci. Jedna žena si dala s přípravou opravdu velkou práci a docílila tak toho, že na její svatbu vskutku nikdo do smrti nezapomene.

Šaty, které svět neviděl

Pokud si plánujete svatbu opravdu užít, je potřeba promyslet každý detail. Jídelní lístek, rozmístění hostů, květiny, oblečení, pití atd. Mezi nejdůležitější položku žen patří samozřejmě šaty. Svatební šaty ženy by měly být v ten den nejkrásnějším kusem oblečením, který se na svatbě objeví. Spousta žen si vybere tradiční svatební šaty v salonu nebo v půjčovně. Naše hrdinka Tanya se ovšem rozhodla, že chce mít šaty originální, a proto se do jejich výroby pustila sama.

Navzdory všemu si práci užívala

Ano, čtete správně, žena se pustila do výroby svých svatebních šatů naprosto sama. Výrobě svého svatebního a jedinečného oděvu se 39letá nevěsta věnovala celých 7 měsíců. Práce na šatech ji zabrala samozřejmě velké množství času a práce, nicméně k tomu stíhala zařizovat i další potřebné věci spojené se svatbou a obřadem. Navíc k tomu chodila do práce vychovávala 2 děti. Poslední švy na šatech dokončila několik minut před samotným obřadem.

Tvrdá práce přinesla ovoce

Jakmile v nich vystoupila před obřadem z auta, bylo jasné, že si s nimi dala opravdu tvrdou práci. Vytvářela je podle modelu, který viděla na internetu. Měla velkou výhodu v tom, že od svých 3 háčkovala, takže jí šla práce poměrně snadno.

Šaty ušila ze stříbrného saténu, což byla jen malá část práce. Nejtěžším úkolem bylo háčkování, které zdobí celé šaty, včetně krajkového korzetu a vlečky. Spojila k sobě 150 krajkových prvků, což je nesmírně obtížné, protože každý kus musel šít zvlášť. I přesto, že toho moc nenaspala, výsledek stál opravdu za to. Splnil se jí sen.

Sdílejte článek