Nevyhazujte slupky z cibule a vyrobte si z nich přírodní hnojivo!

Většina z nás při vaření oloupe cibuli a slupku jednoduše vyhodí do koše nebo na kompost. Budete se divit, ale ve slupkách této zeleniny se skrývá hodně vitamínů a minerálů, které můžete využít pro svůj prospěch. Může se zdát naprostou zbytečností, ale jde o bohatý obsah živin. A to nejen pro lidi, ale také pro naše rostliny. Vyrobte si domácí hnojivo ze slupek a budete mít hned šťastnější rostliny.

Co obsahují slupky cibule?

Stejně jako samotné cibule, také jejich slupky obsahují obrovské množství živin, vitamínů a minerálů. Kromě toho se v nich nachází také antioxidanty, vláknina a další bioaktivní sloučeniny, které posilují imunitní systém. Při uvaření cibulových slupek si můžete užít všech těchto složek a zlepšit zdravé svého organismu i pokojových rostlin.

Cibule je velmi bohatá na hořčík, měď, draslík, železo a vápník. Tohle všechno je prospěšné nejen pro lidi, ale také pro rostliny. Vzhledem k tomu, že při vaření vznikne poměrně velký odpad cibulových i česnekových slupek, si můžete velmi jednoduše vyrobit silné hnojivo na přírodní bázi. Využijete tím kuchyňský odpad a ušetříte hodně peněz za průmyslová hnojiva.

www.onlinenytt.com

Přírodní hnojivo

Jak si vyrobit přírodní hnojivo z cibulových slupek? Využít k tomu můžete slupky ze žluté i červené cibule. Suché slupky vložte do nádoby s víkem a zalijte 1 litrem vody. Nechte je odstát přes noc zakryté víčkem. Tekutinu druhý den sceďte do vhodné nádoby a květiny zalijte tímto úžasným hnojivem. Stačí, když rostliny zalijete jednou za měsíc.

Hnojivo z cibulových slupek je ideální také pro okurky. Jestli jich budete mít alespoň 200 gramů, vložte je do kbelíku a zalijte vodou. Po třech dnes je stačí scedit a zalít záhony s okurkami. Pamatujte si, že nesmíte toto hnojivo skladovat, protože by bylo příliš silné. Slupky poté dejte do kompostu, kde se budou rozkládat a znovu je využijete, až použijete kompost jako hnojivo na zahradě.

Zdroj: onlinenytt.com