Nezlomná Gražyna Lachmanová: Ochrana a péče o ochrnutého manžela. Co se mu stalo?

Gražyna Lachmanová je důležitou postavou ve světě biatlonu. Je manželkou Tomáše Lachmana, který je známým biatlonovým reportérem České televize. Jejich životy se však před rokem dramaticky změnily. Tomáš utrpěl vážné zranění, když spadl ze schodů a ochrnul. Gražyna se stala jeho oporou a společně bojují s následky tohoto nešťastného incidentu. V tomto článku se podíváme na jejich příběh, od začátku jejich vztahu až po současnost a zjistíme, jak se s touto situací vyrovnávají.

View this post on Instagram

A post shared by Tomáš Lachman (@tom_lachec)

Seznámení na vysoké škole

Gražyna a Tomáš se seznámili na vysoké škole a od té doby jsou spolu již více než 20 let. Před rokem byl jejich život naplněn radostí a úspěchy. Tomáš byl renomovaným biatlonovým reportérem, zatímco Gražyna se věnovala organizaci mediálního centra na biatlonových šampionátech. Byli šťastnou rodinou se dvěma dětmi, a zdálo se, že nic nemůže jejich štěstí ohrozit.

Čtěte také: Politici začali konečně jednat: HHC a další alternativy na trhu

Nešťastný pád a ochrnutí

V květnu loňského roku se však jejich životy obrátily vzhůru nohama. Tomáš spadl ze schodů a utrpěl vážné zranění páteře, které ho ochromilo. Zářivou budoucnost, kterou měli společně před sebou, nahradila nejistota a strach z toho, co bude dál. Gražyna se stala jeho nezlomnou oporou a rozhodla se, že se nevzdají.

Samozřejmě jsou horší a lepší chvilky, ale nedá se v tom utápět. Snažím se fungovat normálně.“ říká odhodlaně Gražyna.

Solidarita a sbírka na podporu

Po nešťastném incidentu se rozpoutala vlna solidarity a podpory pro Tomáše a Gražynu. Přátelé, kolegové, ale i úplně cizí lidé se přidali k sbírce, která měla pomoci rodině v těžké situaci. A výsledek byl ohromující. Dárci poslali už 3,4 milionu korun na podporu Tomáše.

Takovou odezvu jsem vůbec nečekala já ani Tomášovi kamarádi a kolegové. Velký dík patří těm, kteří to zorganizovali, ale hlavně bych chtěla poděkovat Všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou. Je jedno, jestli poslali korunu nebo deset tisíc, velice si vážím každého daru.“ říká Gražyna vděčně.

Vzkazy a podpora od lidí

Lidé nejen přispívají finančně, ale také posílají vzkazy plné podpory a povzbuzení. Tomáš je rád za každou návštěvu a vzkazy, které mu lidé píší. Gražyna se rozhodla tyto vzkazy vytisknout a pověsit v pokoji, aby si na ně mohl Tomáš vzpomenout a cítil se podpořen.

Boj s následky a rehabilitace v Lázních Bělohrad

Tomáš momentálně rehabilituje v Lázních Bělohrad, kde se snaží získat zpět co nejvíce pohybu a ovládání svalů. I když je cesta k úplnému uzdravení stále dlouhá a nejistá, Tomáš a Gražyna vidí naději v každém pokroku, který dosáhnou.

Nikdo nám samozřejmě nedokáže s jistotou říct, jak dlouho to bude všechno trvat a kam se dostaneme, ale šance tam je. I doktoři mají jasno, že musíme zkusit vše.“ Říká Gražyna s optimismem.

Podpora rodiny a přátel

Gražyna a Tomáš mají obrovskou oporu ve své rodině a přátelích. Jejich dvě děti jsou pro ně největší motivací a vidí, že na něj nečekají jen oni, ale také další lidé. Tato podpora je pro Tomáše velmi důležitá a pomáhá mu v jeho boji s následky zranění.

Život musí jít dál

I přes všechny těžkosti se Gražyna a Tomáš rozhodli, že život musí jít dál. Děti chodí do školy, Gražyna chodí do práce a fungují jako každá normální rodina. Navštěvují Tomáše v Lázních Bělohrad a snaží se udržet si co nejvíce běžných aktivit.

Naděje a dlouhá cesta

I když je cesta k úplnému uzdravení dlouhá a plná nejistoty, Gražyna a Tomáš neztrácejí naději. Každý pokrok, ať už malý či velký, je pro ně důležitý. A doufají, že se Tomášovi podaří získat zpět co nejvíce pohybu a ovládání svalů.